• 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 93
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
hidrazin написа:
Никога повече маркучи за поливане!
Няма по-голяма загуба на време от това да поливаш с маркучи, да ги местиш насам-натам, да гледаш дали е напоило, да гледаш да не го пречупиш, дали не е преляло, да дебнеш кога да поливаш ....
:partyman:
Почти съм съгласен за постоянно поливане. Но сега съм опънал отгоре към салатките ,лука чесъна 1 синкав полупрозрачен с уж армировка. И да замръзне няма да е голяма китайска загуба. Маркучите от капковото съм ги зазимил. под навес.
А иначе на 3 дка с формата почти на квадрат и 120 дръвца как да организирам поливането - трябва много закопаване на тръбите. Ако са отгоре ще ми пречат на косенето и на количката. А и дръвцата ги поливам средата на юли и август само..Напролет март април водата е на 30 см от горния слой на почвата.
Последна промяна от kr1100(стар) на чет яну 07, 2016 5:09 pm, променено общо 1 път.
Krass - майстор
Никакво копаене. Направил съм си една права лопата от метална тръба за сап, и от 5 мм. ламарина това, което е като лопата. Забивам, разклащам, и канала за маркуч Ф16 е готов. и така степ бай степ.
Георги Иванов(алцек) - специалист
hidrazin на мен ми трябват маркучи от тези като пожарникарските,с такъв цолаж.Поливам с бензинова помпа.
Градината е извън населено място и ако оставя нещо на другия ден вече го няма.Постоянно щъкат от тъмнозелените,а и местните не си поплюват.Имам пожарникарски но толкова са стари че вече пропускат и се разкалва много под тях.Бях купил един промазан от Бриколажа,но беше последно парче,останало около 15 м.
Повече не заредиха от него понеже нещо развалили дослука с доставчика.Остана един от скъпите но така и си стои на рафта.И той сдаде багажа,за шест години и започна да пропуска от където си иска.Май ще се купуват пак пожарникарски ,като гледам цените на другите.
hidrazin - майстор
Аааа... това е съвсем друго нещо. Щом е извън двора ти...
Що не използваш от полиетиленовите ръкави?
http://markita.net/polietilenov-rakav-8sm.html
Миля че има и 6см и са доволно евтини.
Ама ти си знаеш най-добре де.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
алцек написа:
...Имам пожарникарски но толкова са стари че вече пропускат...
Като пенсионираш пожарникарския, ако няма да му създаваш друга заетост, обади се
Георги Иванов(алцек) - специалист
Krass това е решението,в нашия град намерих магазин за пожарникарски аксесуари,пожарогасители,маркучи,сглобките за маркучите и т. н.Ще се пазарува от там.

hidrazin баща ми пробва една година от тези полиетиленовите,той полива със ел.помпа и налягането не е толкова голямо като на моята бензинова помпа.Но проблема дойде от острите предмети по земята,водата я черпим от река и като се напълни маркуча,натежава и се пробива от остри камъчета и клечки,да не реши човек леко да го придърпа и вече е скъсан.Предполагам че за оранжерия по ще става.

n_a нямаш грижитези дни като се постопли (така каза бат Емо ) ще си направя преглед на инвентара,по точно маркучите и ще видя какво ще отпадне.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
алцек написа:
....

n_a нямаш грижи...
Алпинистите подлагат парчета от маркуча на въжетата, да не ги протриват ръбовете на покривите :-) В момента не е болка за умиране, но по принцип като ти потрябва и няма, та се усетих сега (търсила съм "на пожар" такъв маркуч) Политиленовите ръкави на стават за твоята работа. Те се слагат на едно място и никакво мърдане повече. Крехки са за местене,
infomar
Я кажете тези обледенявания няма ли да попречат на дръвчетата?
Гледам, че целите са обледенени... :?
kr1100 - майстор
алцек написа:
hidrazin на мен ми трябват маркучи от тези като пожарникарските,с такъв цолаж..Май ще се купуват пак пожарникарски ,като гледам цените на другите.
За НГ искаш ли подарък ? Имам 1 нов , неизползван с шутцерите..Не знам колко метра, но стои от години на сухо. Нямам намерение да го използвам , апък не ми се хвърля ей така.
Ако ще го хвърлям ще му резна Х алумия :mrgreen:

Krass 16 мм е малко за дръвца.

"алцек"] утре ще направя опит за достъп. с ботушите. С колата няма да мога - успокоиха ме,че още в началото 1 та шахта е пропаднала 1 м и е ров.
Последна промяна от kr1100(стар) на пет яну 08, 2016 6:38 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 93

Тема "Кой как се грижи за овощните и зеленчуковите градини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: