• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 93
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
borkata3000 - специалист
Поздрави на всички любители градинари!

Фрезовах си аз две редчета и дните след Нова година ще бодна граха. И понеже имам останало покривало, т.нар. "памперс" или Агривело, да ви запитам, мога ли да покрия граха, след като го засея. Хем да си го запазя от очакващите го ниски температури, хем и да очаквам по-рано да поникне. Някой пробвал ли е?
ivanovbg - майстор
Сее се, но зимен сорт още с житата. Можеш да пробваш и сега, но зависи от минималната температурата през януари и февруари. Ако измръзне към края на февруари можеш да го пресадиш. Сади се на около10см дълбочина.
kr1100 - майстор
предната събота и неделя 26-27.12/ обрах райската ябълка и приключих с гроздобера - 4 чепки Молдова и 2 Италия.
Последна промяна от kr1100(стар) на пон яну 04, 2016 4:26 pm, променено общо 1 път.
Делян - специалист
Хубаво си направил, че гледай какво става днес... :cold: И аз сварих да зазимя.
hidrazin - майстор
Делян написа:
Хубаво си направил, че гледай какво става днес... :cold: И аз сварих да зазимя.
Е какво да зазимяваш? Пролет иде. Време е за сеене на домати под агрил.:-D
С тези климатични промени ще поръчвам фиданки от маслини.
Ама май направо да мина на финикови палми. :?
Че то докато почнат да дават маслините (18 години), климата така ще се е променил, че и за маслини няма да става. :shock:
:partyman:
lov - майстор
Расада за палмите го имам давай само терен за бъдещата градина. :lol:
В интерес на истината в района на Шабла е има маслинена горичка. И според местни там в миналото са отглеждали маслини. Така че нищо ново с изменението на климата по нашите земи. Иначе дива маслина се среща из цяла България само където много хора не я познават и я бъркат с върбата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
lov написа:
....Иначе дива маслина се среща из цяла България само където много хора не я познават и я бъркат с върбата.
Верно ли? Това ли е? http://bezmotika.com/topic/24-%D0%BC%D0 ... -neem-oil/
На Поморие крайбрежието е с такова и на други места съм виждала и винаги някак с надежда го мисля за маслина
lov - майстор
Не не това най лесното е да се ориентираш че маслината е с бодли и листата са овални без това назъбване по края. Иначе плодчетата са подобни. Всъщност маслината си е доста устойчив вид и е като паразит в по топлите райони ама за нас е екзотика. То същото е и с дафиновия лист там го ползват като жив плет и ако не го подрязваш и грижиш за него ще ти превземе двора. А маслините са много видове включая и специално селектирани за декоративни цели. Те това е вид отглеждан само заради цветовете.
Прикачен файл:
P1010912.JPG
Плодчетата после са същите на това което показа но поради късия срок на топло време у нас не успяват да узреят. Имах голямо растение но при опит да го аклиматизирам на сняг не устиска :lol: Забравих го на открито и нямаше кой да го прибере. Иначе доста от видовете са устойчиви за кратки периоди от време до температури до -15 а около нулата че и малко отдолу им няма нищо. Дори и цъфтят. :lol:
Прикачен файл:
P1010913.JPG
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Iov, завиждам за зимната ти градинка. Маслинката ти са и измръзнали корените :-( Пробвай да зазимяваш екзотики посадени в градината, не в саксии. Въпреки, че аз в саксии успявам (надув-надув)
lov - майстор
То екзотики при мен колкото искаш и знам как да ги гледам. Зимната градинка е доста голяма но и тя си иска малко помощ в отоплението. :lol: Лошото е че като щипна на някъде и няма кой да се грижи за китките. Маслинката беше на вилата и нямаше кой да им метне барем един найлон отгоре докато се прибера. А тръгнах уж за няколко дена пък отнесох 2 седмици. :x За това сега съм ги редуцирал на минимума. Кат си седна на задника да не скитосвам толкова много ще ги развъдим пак. :lol:
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 93

Тема "Кой как се грижи за овощните и зеленчуковите градини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: