• 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 93
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
Малка част от тазгодишната ми зеленчукова реколта.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Svetoslavoff1 - майстор
Берекетлия да е, Стефане.
Пък и времето е по-благосклонно тази година. Аз вече прибрах първата ръка от реколтата - лук, чесън, малини, касис и фр грозде, зелен боб, тиквички. Домати и краставици берем доволно стана втори месец. За пипера още не можем да му хванем цаката и сеем по малко люти чушлета.
Stefan_62 - майстор
Svetoslavoff1 написа:
За пипера още не можем да му хванем цаката и сеем по малко люти чушлета.
Благодаря, да ти се връща. От две години сея само сръбски сортове пипер "Слоново ухо" и "Паланачко чудо" и съм много доволен от сортовете.Изображение
Изображение
Разсада си го павя сам и без да пикирвам след 20 април сея на открито. Първоначално поливането е много малко, колкото да не завехне разсада, започне ли да цъфти и да завързва поливам през 4 дена, а когато чушките наедреят и откъсна първата поливам през два дена. Когато плододава пипера иска много вода и гледам да подържам почвата влажна. Торил съм го два пъти, първият когато завързаха първите пиперки с амониева селитра и калиев хлорид смесени по-малко около корените / пипера обича калиева тор/ след поливка, а вторият път преди две седмици с "Лактофол".
Пръскам само с препарати които не са на медна основа /пипера не понася медта/ + инсектицид против листни въшки през две седмици, като редувам препаратите и то преди да започна да бера след това спирам да пръскам /само при нужда, ако се появи някъкво съмнение за заболяване/. Ами общо взето така се грижа за пипера, а забравих и редовно плевене и окопаване, пипера обича почвата да е рохкава и дето се вика да диша. :drinkers:
Последна промяна от Stefan_62 на съб юли 18, 2015 10:39 pm, променено общо 1 път.
Svetoslavoff1 - майстор
Благодарско за споделеното!
Дано и градския Andri01 да го е прочел, че той се оплакваше нещо от чушките:))) :partyman:
timo1 - специалист
Здравеите,от какво може да съхне така салатата,три различни сорта и при трите го има.

Изображение

Изображение

Изображение
iivanov - майстор
С тая слама , я мокрица работи отдолу , я попово прасе...
kuger - майстор
Струва ми се, че върви гнилостен процес под сламата.
timo1 - специалист
Сигурно е тая мокрица,попови прасета няма защото ако ги мерна и ги хващам че ми трябват :)
От сламата също не е защото на пролетната салата пак и слагам слама,но е на другата градина и няма проблем.
Както и да е,каквото остане това ще ядем,неискам да пръскам нищо защото вече има и почти готови за късане.
:partyman:
iivanov - майстор
И да не устискат салатките , поне тученицата ти избива. :-D Вкусът е същия. :partyman:
timo1 - специалист
iivanov написа:
И да не устискат салатките , поне тученицата ти избива. :-D Вкусът е същия. :partyman:

Знам за нея ама все още немога да се прежаля :-D
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 93

Тема "Кой как се грижи за овощните и зеленчуковите градини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: