Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
tundrata93 - специалист
Здравейте искам да си правя оранжерия,дайте съвет има ли разлика найлон или поликарбонат.Плюсове минуси.
Andri01 - майстор
Поликарбонат. Устойчив на атмосферни влияния, по трудно се работи с него и е по скъп. Изчакай " професора" да се изкаже и...направи точно обратното,ако искаш да имаш успех.
ivanovbg - майстор
Колко квадрата ще е и какво мислиш да гледаш вътре?
miroki - майстор
Поликарбоната е два слоя и запазва повече топлина от найлон, заради въздуха по средата. Всеки сам си избира по-удобното.
kr1100 - майстор
нед май 19, 2024 8:07 pmtundrata93 написа:
Здравейте искам да си правя оранжерия,дайте съвет има ли разлика найлон или поликарбонат.Плюсове минуси.
- Найлона - 3г. макс за евтиния зелен и се къса./ Имам съсед с найлонова - на 3 тата година се накъса на щжната врата от вятъра. Купува лепенки / скъпи са/, лепи , взе да се къса и на други места. Неговата има пшолудъги само на 2 те крайни дъги. На другите дъги няма и там се мята найлона. Купи някакъв израелски матов , каза колко му струва , но забравих.
Ако искаш да се занимавашш със смяна на найлон през няколко години - действай.
- Поликарбона му дават 15 г живот. Трябва да се спази UV защитния слой да е отгоре / има надпис на фолиото/.
С поликарбона е малко по-топло. Не се работи трудно с поликарбона.
Откъде си. Има производител на поликарбон с Ст.Загора / моя оттам си го купих без посредници и надценка/.
За закрепване най-лесно и бързо с ленти /шини / . Има поцинковани перфорирани .
tundrata93 - специалист
пон май 20, 2024 7:15 pmkr1100 написа:
нед май 19, 2024 8:07 pmtundrata93 написа:
Здравейте искам да си правя оранжерия,дайте съвет има ли разлика найлон или поликарбонат.Плюсове минуси.
- Найлона - 3г. макс за евтиния зелен и се къса./ Имам съсед с найлонова - на 3 тата година се накъса на щжната врата от вятъра. Купува лепенки / скъпи са/, лепи , взе да се къса и на други места. Неговата има пшолудъги само на 2 те крайни дъги. На другите дъги няма и там се мята найлона. Купи някакъв израелски матов , каза колко му струва , но забравих.
Ако искаш да се занимавашш със смяна на найлон през няколко години - действай.
- Поликарбона му дават 15 г живот. Трябва да се спази UV защитния слой да е отгоре / има надпис на фолиото/.
С поликарбона е малко по-топло. Не се работи трудно с поликарбона.
Откъде си. Има производител на поликарбон с Ст.Загора / моя оттам си го купих без посредници и надценка/.
За закрепване най-лесно и бързо с ленти /шини / . Има поцинковани перфорирани .
От Разград съм,но пътувам с бус из цяла България.
kr1100 - майстор
пон май 20, 2024 11:06 pmtundrata93 написа:
..От Разград съм,но пътувам с бус из цяла България.
Значи нямаш никакъв проблем да си купиш от Ст,Загора.Навиват се на руло .
Карал съм 6 навити на руло във ван без 4и5 та седалки и дясна предна завъртяна на 180градуса. За товаренето натовариха ми ги, ама големи мъки сам да ги разтоваря. :-D
Шините най-евтини са в Аветисян.
miroki - майстор
Колко е цената на поликарбоната? Тази без надценката.
kr1100 - майстор
вт май 21, 2024 6:39 pmmiroki написа:
Колко е цената на поликарбоната? Тази без надценката.
2017 г. съм го купувал. Тука беше доста по-скъп, смътни спомени някъде 20 тина лв. на лист 6х2,1м -4 мм.
2 пъти по 6 листа, но имах работа в Пловдив.
Djack - специалист
Сега мисля е 100-на лева листа!

Тема "Оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: