• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
mavryt4o - майстор
hidrazin написа:
Това не е добър начин за получаване на годен посадъчен материал. И да оцелеят в първите години, ще дойде време и флоксерата ще ги унищожи. Само на подложка с присаждане.
Още една подробност за маврудите. Сортът се смята за най-древният у нас. Сега правят нови насаждения с него, които са върху американска присадка. Това се прави с всички сортове през последните 100 години, защото само така лозята оцеляват от филоксерата – вредител, който съсипва корените на растението.
:partyman:
от стареца от който го взех го е садил като мен преди двайсеттина години ами беше си добре така че и моя да изкра толкова съм доволен
alsted - майстор
За филоксерата могат да се прочетат и напишат доста неща. В резюме: внесена преди повече от 100 години, унищожава тотално лозовите масиви в Европа и у нас. В недалечното минало се е считала за ликвидирана. Категорично има едни "директни сортове", за които се казва, че са устойчиви на нея. Отделно, до колкото се среща сега у нас, преобладава тази по листата, а с нея се води успешна растителна защита. Аз не съм лозар - само така съм чел. Хубаво ще е да кажат хора с опит, заслужава ли си в днешно време подобно притеснение (от филоксерна чума) :prayer:
wpw - специалист
Хайде и аз да покажа тази година какво сътворих. Като лични изводи мога да кажа, че сливите са с по-голям процент на хващане. Правя грешки при избора на пъпка - слагал съм и цветна пъпка и ... :( На поляната пасат овце и понякога ми разместват калемите. Ашладисвал съм под кора и на разцеп.

Прикачен файл

120.jpg

Прикачен файл

119.jpg

Прикачен файл

118.jpg

Прикачен файл

117.jpg

Прикачен файл

113.jpg
wpw - специалист
Ето и дюля, на която миналата година присадих круша, а тази жълта ябълка. Догодина ще и бодна и червена. :-D

Прикачен файл

112.jpg

Прикачен файл

122.jpg
Krass - майстор
На дюлята можеш да сложиш и мушмула.
wpw - специалист
Ако имаш подходящо дърво, ще помоля февруари да ми изпратиш няколко калема. За моя сметка разбира се. :wink:
Krass - майстор
По вашия край няма ли? Тук е много разпространена мушмулата. Нямаш проблем, като стане време обади се.
strashko7 - специалист
искам да попитам,от миналата година почнах да присаждам с ножица за присаждане,но сега ме интересува присаждането на кестен,имам един/бяха 2 но единия изсъхна/.имам издънки по около 25см са мога ли напролет да ги присадя с ножицата или по друг начин и има ли някаква специфика и на каква дтуга подложка мога да присадя кестен
iivanov - майстор
Въпреки , че темата е моя , след две години реших да се пробвам. Вчера си вземах овощарско ножче и замазка и днес се пробвах.
Отначало срезовете ми не се получаваха, но две порязвания по-късно , започнах да свиквам. Някой беше споменал отрезите да се правят отведнъж и именно затова станаха сакатлъците. Сетих се да ползвам дървена подложка -разрезите стават отведнъж , чисти , без закривявания и най-важното ,без отрязани пръсти. :-D Пробвах копулация , на разцеп и кози крак.
Не знам дали всички овощарски ножове са така , но на моя напречния профил не е клиновиден , а извит навътре - като едновремешните бръсначи. Не знам дали е от това , но след леко изглаждане на финна шкурка , ми сваля космите от ръката.
kr1100 - майстор
wpw написа:
Ако имаш подходящо дърво, ще помоля февруари да ми изпратиш няколко калема. За моя сметка разбира се. :wink:
ако имаш пъткъм варна -ела и си избери.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: