Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте,
миналата година посадих райграс и с много усилия вече имаме прилично зелено килимче, но както личи от заглавието глухарчета (които в момента са жълтучета) с всеки изминал ден се увеличават. Въпроса ми е как да се преборя с тях без да си сасипя тревата? :?:
Тани - модератор
Пробва ли с по-често косене?Тревата расте бързо и има вероятност да ги задуши. Ако не стане по този начин ще се наложи да ки проскубваш ръчно до пълното им изчесване! Не трябва да ги оставяш да пуснат семена , защото после ще стане още по-зле! То май е рано още за косене , но в твоя слушай може да окосиш поне заради глухарчетата. Аз все още не съм косил , но ще оставя тази процедура за по-късно - когато прецъфтят лалетата , които са наникнали от тревата! Те определено не ме дразнят :-D
рано за косене????? аз вече косих 3 пъти!!!! :?
тази събота даже напръсках с препарат против широколистни, но имам чувството че само се увеличиха
Колко по често да кося? Правя го 1 седмично засега, но забелязвам че глухарчето се е изхитрило и започва да цъфти все по ниско направо няма стъбло - директно жълтурченце и косачката изобщо не може да го засегне, а не ми се иска да кося прекалено ниско, защото доколкото разбрах не е добре за тревата.
Тани - модератор
Остава най-неприятния вариант - ръчно скубене!
PIP - майстор
Тук в UK ползваме специални смески, 2 в едно, като единия компонент е за пдхранване на тревата, а другия е против бурените. Разпръсват се с 'разпръсвачките' за торове. Не виждам причина да ги няма в България. На самите чували са написани инструкциите за ползване.
ICC - специалист
Кога напръска с препарата за широколистни преди или след косене? Нали знаеш, че той е дефолиант, с една дума ако има повече зелена маса по сполучливо се унищожават. Съчувствам ти! Аз лично не сън срещала препарата две в едно, ако някой е чувал нещо, ще му бъда благодарна!

Тема "глухарчета станаха повече от тревата ми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: