• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
borkata3000 написа:

Когато т.нар. съединител е в покой, ремъците се трият по тези два метални детайла, които натискат ремъка в началото, за да направи "корем", който да не позволи контакт между ремъка и предната ролка. Когато натисна съединителя триенето в тези детайли вече е от време на време, т.е. когато ремъка играе от вибрациите. Но се отделя черен прах от триенето и с времето всичко по левия калник и по лявата част на мотора става в черен прах от ремъка.
Пробвай да ги смениш с ф 12-мм. Долния като гледам явсе едно винкел трие в ремъка. Има и друг вариант , ако ти се играе / ос -болт без резба , само в края резба за закрепване и въртяща се втулка в/у този болт.Втулката може да е от полиамид. Пак ще има поопъване на ремъка , но той няма да се трие в ръб на желязо.
imegogo - специалист
моята е със зъбен ремък даже са два и се държат доста прилично засега
tushee1 - напреднал
Знаете ли каква е дължината на ремъка на модела с чугунен редуктор ?
Stefan_62 - майстор
tushee1 написа:
Знаете ли каква е дължината на ремъка на модела с чугунен редуктор ?
А има ли значение дали редуктора е ламаринен или чугунен :? Разстоянието от шайбата на двигателя до шайбата на редуктора би трябвало да е едно и също и при двата случа и размерът на ремъка да е един и същ. Виж на старият ремък там пише какъв размер е.
tushee1 - напреднал
не пише. Изтрило се е. Иначе трапеца е 17мм, интересува ме само дължината.
Обаждах се в магазина от където я купих, но ми казаха че има 4 варианта. 855/864/914 и още някакъв.
Иначе мотофрезата е тази http://www.agrotehnika.bg/catalog/motof ... p-164.html с чугунения редуктор
Stefan_62 - майстор
tushee1 написа:
не пише. Изтрило се е. Иначе трапеца е 17мм, интересува ме само дължината.
Обаждах се в магазина от където я купих, но ми казаха че има 4 варианта. 855/864/914 и още някакъв.
Иначе мотофрезата е тази http://www.agrotehnika.bg/catalog/motof ... p-164.html с чугунения редуктор
Ами щом от магазина са ти казали, че има 4 размера, то тогава как да ти каже някой кой е точният за твоята фреза. Най- добре свали твоя ремък отиди в магазина и чрез налагане ще се разбере кой от четирите размера ще ти пасне.
tushee1 - напреднал
Stefan_62 написа:
tushee1 написа:
не пише. Изтрило се е. Иначе трапеца е 17мм, интересува ме само дължината.
Обаждах се в магазина от където я купих, но ми казаха че има 4 варианта. 855/864/914 и още някакъв.
Иначе мотофрезата е тази http://www.agrotehnika.bg/catalog/motof ... p-164.html с чугунения редуктор
Ами щом от магазина са ти казали, че има 4 размера, то тогава как да ти каже някой кой е точният за твоята фреза. Най- добре свали твоя ремък отиди в магазина и чрез налагане ще се разбере кой от четирите размера ще ти пасне.
Точно това и ще направя. Проблема е че мотофрезата не е в София, и сега трябва да ходя до селото да взема ремъка и да се връщам. Така де това са си мои грижи. Питах ако някой е сменял на такава с чугунен редуктор.

След като го сменя ще пиша кой размер е, да се знае че поне за този модел е такъв.
koveslav - майстор
tushee1 написа:
Stefan_62 написа:
tushee1 написа:
не пише. Изтрило се е. Иначе трапеца е 17мм, интересува ме само дължината.
Обаждах се в магазина от където я купих, но ми казаха че има 4 варианта. 855/864/914 и още някакъв.
Иначе мотофрезата е тази http://www.agrotehnika.bg/catalog/motof ... p-164.html с чугунения редуктор
Ами щом от магазина са ти казали, че има 4 размера, то тогава как да ти каже някой кой е точният за твоята фреза. Най- добре свали твоя ремък отиди в магазина и чрез налагане ще се разбере кой от четирите размера ще ти пасне.
Точно това и ще направя. Проблема е че мотофрезата не е в София, и сега трябва да ходя до селото да взема ремъка и да се връщам. Така де това са си мои грижи. Питах ако някой е сменял на такава с чугунен редуктор.

След като го сменя ще пиша кой размер е, да се знае че поне за този модел е такъв.
Разликата в размера не идва от вида на корпуса на редуктора,а от това че твоята е с две различни по диаметър ремъчни шайби за различни предавки.На много от другите машини шайбите на редукторите са пак двойни,но с два еднакви по диаметър канали и се ползват два еднакви ремъка заедно.
tushee1 - напреднал
koveslav написа:
tushee1 написа:
Stefan_62 написа:
Ами щом от магазина са ти казали, че има 4 размера, то тогава как да ти каже някой кой е точният за твоята фреза. Най- добре свали твоя ремък отиди в магазина и чрез налагане ще се разбере кой от четирите размера ще ти пасне.
Точно това и ще направя. Проблема е че мотофрезата не е в София, и сега трябва да ходя до селото да взема ремъка и да се връщам. Така де това са си мои грижи. Питах ако някой е сменял на такава с чугунен редуктор.

След като го сменя ще пиша кой размер е, да се знае че поне за този модел е такъв.
Разликата в размера не идва от вида на корпуса на редуктора,а от това че твоята е с две различни по диаметър ремъчни шайби за различни предавки.На много от другите машини шайбите на редукторите са пак двойни,но с два еднакви по диаметър канали и се ползват два еднакви ремъка заедно.
Колега еднакви са. Това много добре го знам понеже съм слагал ремъка и на вътрешния и на външния канал.
По принцип външния канал на шайбата на двигателя е оставен за прикачване на косачка или снегорин. Имаше някъде снимка, ако я намеря ще я кача.
koveslav - майстор
tushee1 написа:
koveslav написа:
tushee1 написа:

Точно това и ще направя. Проблема е че мотофрезата не е в София, и сега трябва да ходя до селото да взема ремъка и да се връщам. Така де това са си мои грижи. Питах ако някой е сменял на такава с чугунен редуктор.

След като го сменя ще пиша кой размер е, да се знае че поне за този модел е такъв.
Разликата в размера не идва от вида на корпуса на редуктора,а от това че твоята е с две различни по диаметър ремъчни шайби за различни предавки.На много от другите машини шайбите на редукторите са пак двойни,но с два еднакви по диаметър канали и се ползват два еднакви ремъка заедно.
Колега еднакви са. Това много добре го знам понеже съм слагал ремъка и на вътрешния и на външния канал.
По принцип външния канал на шайбата на двигателя е оставен за прикачване на косачка или снегорин. Имаше някъде снимка, ако я намеря ще я кача.
Естествено че един и същи ремък ще ползваш на двете си комбинации от шайби.Въпроса е твоя ремък дали е еднакъв с моделите които работят с два ремъка едновременно.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: