• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Някой има ли схема на редуктора или някаква друга техническа домументация на gardenia zs500b3?
koveslav - майстор
vento123 написа:
Някой има ли схема на редуктора или някаква друга техническа домументация на gardenia zs500b3?
Заповядай: http://www.agricolablasco.com/Manuales% ... 0500B3.pdf
Ориентировъчно колко струва веригата и разните семеринги и уплътнения?
koveslav - майстор
Стига бе,тези машини са доста нови.Кога износи толкова редуктора? Толкова суперлативи се изписаха за новата яка техника,какво стана?
Части по редукторите в наличност+ цели резервни редуктори съм виждал на околовръстното на Пловдив близо до кръстовището за Първенец-Коматево.Не помня името на фирмата,селскостопански център е и продават всички модели китайски фрези и култиватори,също и малки японски трактори втора употреба.Гледай в нета,в описанието на адреса на фирмата имаше подобни обяснения в адреса на тази фирма-за околовръстното шосе.
Машината е на баща ми. Трябва да го науча да пише тука. Обича и може да си ремонтира разни работи. :) Докато му дам схемата е занесъл редуктора в един от сервизите. Казали му за веригата 70 лева. С разните му семеринги общо ставало 120 лева.
Машината е на 2 години и няколко месеца и вече няма гаранция.
koveslav - майстор
Вече видях и няколко редуктора при един колега аргончик за наваряване на лагерни легла.Сега пък проблем с верига...А колко народ се навъртя с този тип мотофрези,колко реклами и суперлативи се изсипаха....Ще плачем за старото производство.
angelfilev - специалист
Тази година и аз си купих "Gardenia ZS 500 b-3". Два пъти обработих 1 дка лозе. Нямам някакви особени забележки засега. Нямам и опит.
Проблем ми е това, че плиска бензин от капачката на резервоара ако е пълен повече от половината. Принудих се да наливам по малко.
Въпросът ми е има ли го този проблем и при колеги? Видимо не забелязах дефекти по капачката.
kuger - майстор
angelfilev написа:
Тази година и аз си купих "Gardenia ZS 500 b-3". Два пъти обработих 1 дка лозе. Нямам някакви особени забележки засега. Нямам и опит.
Проблем ми е това, че плиска бензин от капачката на резервоара ако е пълен повече от половината. Принудих се да наливам по малко.
Въпросът ми е има ли го този проблем и при колеги? Видимо не забелязах дефекти по капачката.
При мен го има това, Робин, на Субару. И при мен няма уж проблем в капачката.
kr1100 - майстор
изрежете 1 тефлонова шайба на капачка с дебелина 1мм
Кугер , ако не намериш ще ти дам тефлонче без пара
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: