• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
koveslav - майстор
imegogo написа:
здравейте при мен е факт първата повреда,протече левият семеринг на оста на редуктора за информация семернгите са специализиране или поне така ми отговориха в няколко магазина за семеринги за щастие във вносителите на машните и по-големите сервизи и магазини се намират стоейки зад кормилото левият е по-големият и струва 15-16лв,а десния е по-малък и струва 12 лв
като ми остане време ще ги снимам

п.п маслото което източих от редуктора беше пълно със стружки според мен това е от разработването на металните части,моят съвет е да го подмените профилактично казаха ми,че събира 0.900 мл маслото е EP 90 струва 4-5 лв/л наливно
Семеринг на полуоска на фреза протича или от луфтове в лагери или гнездата им, или от замърсявания-треви,канапи и т.н. намотани на оста и напрегнали самеринга отвън. Кухите оси на фрезовите органи би трябвало завършват с едни предпазни чашки,които да не позволяват достъп на такива неща до семерингите,но понякога се случва.Обикновено за износване не става въпрос,защото при тези бавни обороти,докато се износи семеринг....Понякога такава лоша шега може да ни изиграе и по-сериозна и понабъбнала ръжда по полуоската след зимния престой.
TMontana - специалист
Ето с какво се сдобих онзи ден и аз,след дълго мислене и лутане по магазини!Добре,че не взех по-голяма дизел,щях само напред-назад да карам из двора. :)

Прикачен файл

Изображение1071.jpg

Прикачен файл

Изображение1070.jpg
koveslav - майстор
Обясни елементите на управлевието на тази машина,ако обичаш.Аз също не съм я разглеждал подробно и ми е интересно какви екстри има и как се включват\ползват.
toolegittoquit - майстор
Точно 3 месеца, след като изтече гаранцията, правих ремонт на редуктора на Гардения. От там нататък всеки да си прави сметката за качеството. :x
Добре, че поне редукторът се разглобява. Едно време имаше сръбски мотокултиватори. Как пък те изкарваха по 10 години без ремонти. :?
TMontana - специалист
Ами много е просто управлението и аз първоначално му се плашех малко,но за половин час я направих луда... :wink: Както се вижда от снимката има две ръчки на кормилото,лявата е съединител и при всяко превключване се натиска и превключва и плавно отпуска,а дясната е задна скорост.Превключването на скоростите става с един лост,който се намира по средата на кормилото,за първа го дърпаш към себе си,по средата е нулева,а втора бърза е като се бутне напред лоста.Превключването на задна става когато си на нулева скорост натискаш съединителя,след това дясната ръчка и плавно отпускаш и тръгва назад...просто е. :)
Колкото до качеството...за китайското,май и не само за него,качеството е божа работа...!
koveslav - майстор
Не превключвай в движение,задействай пловно без да допускаш ударни натоварвания,регулирай свободния ход но жилата на време и проверявай редовно маслата.Това е общата рецепта за всички мологабаритни техники.Другото е и късмет,който ти пожелавам да имаш с машината! :supz:
TMontana - специалист
Знам,не превключвам в движение,то май няма и как да стане :) За сега май всичко си е наред и работи нормално,страх ме е да пипам жилата да не объркам нещо,че...имам едно "карпати",което беше с жила и така и не можах да ги настроя да превключва. :)
toolegittoquit - майстор
След не повече от 2 години да не ти се прецака веригата само. Следи внимателно това. :sad: В момента съм разглобил редуктора и чакам да ми доставят верига. Пръстенчетата, които са по звената на веригата стават на парчета, нищо че смазка имаше бол. После тия ако не обърнеш внимание, че дрънка, ще ти натрошат лагерите, зъбните предавки и дори може да отворят луфтове.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: