• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
esko148 - специалист
Може от свеща да е колега. Като запали равномерно ли работи? Ако има прекъсвания и гаснения значи е от свеща. Гаранционна ли е машината? Не ми се вярва да е от горивото. Нищо не ти пречи да източиш наличното от резервоара и да налееш от друга бензиностаниция :) На мене фаворит в горивата ми е OMV ;)
tushee1 - напреднал
imegogo написа:
при мен последният път много гърмеше при опит за запалване когато е загряла единия път изскочи и пламък от ауспуха карам я с А95 прясно налят дали не е богата сместа
По принцип това гърмене и пукане е симптом на свещта. Иначе по лошия вариант е някой клапан.
esko148 - специалист
Ето го и моя звяр в дейтсвие :rock:
http://www.vbox7.com/play:7516c4e7d3

EDIT: След фрезоването, смених маслото с MANNOL-а от първите страници което бях постнал 10W40 и да не кажа голяма дума, но ми се струва че сега двигателя работи по "плътно" от преди :) Сиреч пак смятам следващата смяна да я направя с такова масло.
М/у другото като източих фабричното масло, в него имаше сумати метални стружки и беше черно като катран. Явно си е свършило добре работата.
Знаете ли кое беше интересното. Смяната я извършвах на напълно равна повърхност и като сипах 500мл и стигна максимума, а по каталог пише 600мл + 50мл още за да не се обажда датчика за нивото и да ми гасне машината.
Затова я наклоних назад и долях още 150мл.
Сега ме е страх да и отвъртя щеката, че сигурно ще текне :-D
Фабрично и бяха сипали точно 600мл :)
TMontana - специалист
Здравейте,и при мен от нищото се получи проблем с фрезата,последно е работено с нея когато я взех и постнах тук,на 11стр. снимките.Та като приключих с работата й смених маслото на двигателя,с масло купено от магазин занимаващ се със селкостопански машини,а за редуктора не остана време и го смених онзи ден.След това реших да я запаля да поработи малко да видя как работи и се оказа,че двигателя не работи равномерно,а друго нищо не е пипано по машината откакто съм работил първия път и тогава си работеше отлично.А сега двигателя работи все едно някой ту подава газ,ту я отнема и като,че не може да се изфорсира...отгоре на карбуратора има едно пластмасово елементче и за него е хваната една жица с някакви пружинки,та това пластмасовото и жицата постоянно се връткат наляво, надясно...!Та въпроса ми е, от какво може да се е получило това и как да се реши проблема. :)
esko148 - специалист
Колега TMontana пробвай с друга свещ. По принцип това няма как да стане от маслото. Нещо имаш проблем с тока. Извади свеща, допри я до метал и дърпай въжето за да видиш дали дава хубава искра. Най-добре си отвори гаранционната карта и там пише модела на свеща. Вземи си NGK. Те са най- добри и са на цена от 4лв ;)
Не си ли го имал този проблем с неравномерна работа с автомобила си? Там винаги излиза като решение кабели и свещи :D
Айде и да пишеш какво е станало. Успех!
kuger - майстор
Като начало откачи буксата от датчика за масло. Ако няма промяна почвай със смяна на свещ, разглобяване на карбуратора и продухване на жигльорите. Това, дето се врътка това му е работата, да ти поддържа оборотите. Врътка се, защото ти падат оборотите и то подава газ.
TMontana - специалист
Благодаря колеги,ще проверя свещта,че ми е по лесно,а за другото...аз, ако знам кое е датчика за масло и,ако можех сам да си продухвам жигльорите и да си правя ремонт...! :) Пък и нали е в гаранция,ще вземе да объркам нещо та да ми отпадне гаранцията,та да видиш тогава.... :) Ще го мисля все пак според съветите ви де,няма как,работеше си нормално,та може ли за 2-3 часа работа и да се запуши нещо или свещта да свърши?!...но явно може нещо.
angelfilev - специалист
TMontana написа:
Благодаря колеги,ще проверя свещта,че ми е по лесно,а за другото...аз, ако знам кое е датчика за масло и,ако можех сам да си продухвам жигльорите и да си правя ремонт...! :) Пък и нали е в гаранция,ще вземе да объркам нещо та да ми отпадне гаранцията,та да видиш тогава.... :) Ще го мисля все пак според съветите ви де,няма как,работеше си нормално,та може ли за 2-3 часа работа и да се запуши нещо или свещта да свърши?!...но явно може нещо.
Да не ти е стар бензина? Аз като теб миналата есен работих два пъти, смених маслата и източих бензина. Тази година налях от стария бензин, запуши, няма мощност, прекъсва. Източих стария, налях нов и всичко се нормализира.
TMontana - специалист
И аз го мислих този вариант,но колко да е стар,ако е стар от април месец,значи е стар.Ще пробвам и с нов бензин.
TMontana - специалист
Така,днес свалих свещта,имаше малко черен нагар,почистих го и смених бензина,но за съжаление промяна нямаше.Даже като стартирам машината както е по книжка,тоест като запали да върна смукача,не иска да работи,а гасне,трябва да поработи на смукач няколко минути и тогава като го върна да не гасне,но оборотите играят.Остава да сменя свещта,макар моята да ми се вижда хубава-LG и, ако пак не ще,ще се обаждам в магазина и ще видим какво ще кажат,ще им я пращам ли или....?! :)
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: