• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 29
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
perdeee - специалист
А ако например сложа на асмата някакви разпръсквачи за мъглуване с висок дебит дали ще се получи? Например тези http://www.aquapro-bg.com/deflektoren-m ... e-rondo-21
neno1881 - напреднал
Аз имам подобен асмалък, който отдолу ще трябва да затревя, но със сигурност ще разкопая за да се реализира поливната система. Спрял съм се на дефлекторни разпръсквачи Hunter PS ULTRA 10см + дюза VAN 8A - 2.4 м - като за моята площ ще ми трябват 22 броя с различни ъгли в зависимост от местоположението. Коловете на асмалъка са през 2.5 метра. Сините линии ще са захранващите тръби, а червените - капковото за храстова растителност.

Прилагам и една схемичка - ръководил съм се от правилото - съобразяване с най-късата страна на зоната. Проекта още не съм го реализирал - вероятно наесен или следващата пролет.

Прикачен файл

Plan_6.jpg проект
nv952 - майстор
Тази година сях още две дървета круша масловка и праскова и два корена рози (една катереща се и една нормална).
Тревата е наторих е съм спрял водата вече.Само се чудя дали да развия соленоида от клапана и да го оставя завит в шахтата :?:

Прикачен файл

P021113_0753[01].jpg

Прикачен файл

P021113_0713.jpg

Прикачен файл

P021113_0713[04].jpg праскова

Прикачен файл

P021113_0713[05].jpg круша

Прикачен файл

P011113_1706[01].jpg Това е черешата от миналата година
hidrazin - майстор
nv952 написа:
Тревата е наторих е съм спрял водата вече.Само се чудя дали да развия соленоида от клапана и да го оставя завит в шахтата :?:
Източи ли водата от поливната? По принцип развивам целия капак на клапана заедно със соленоида, за да изтече водата и го оставям така през зимата. Ако имаш обратна денивелация към пръскачките е желателно системата да се продуха с компресор за да се махне колкото се може повече от водата. На соленоида не му пречи да остане цяла зима в шахтата.
:partyman:
nv952 - майстор
Аз развих соленоида да изтече водата и пак го завих.
Kiril8305 - специалист
Здравейте!
Бих искал да помоля за съвет - за управление на водна помпа вило съм сложил ей този хубостник
http://veliko-tarnovo.agropazar.bg/%D0% ... 0%B0-99801
Попитах какви проводници ще са необходими за задаване на нивата на контролера , отговориха ми обикновненни - да ама не - краищата на медните проводници се окисляват и престават да дават сигнал към контролера и той не спира помпата при достигане на долно ниво на водата.
Та въпросът ми е какъв проводник мога да ползвам за да върши работа без да се окислява?
Благодаря предварително за вниманието.
ivanovbg - майстор
Ми тогава сложи неръждавейка.
hidrazin - майстор
Взел си си горе-долу свястна помпа. Що взема тоя боклук? Вило си имат и много добри контролери за целта.
Wilo Drain Control
Използвай злато, платина, иридий, паладий, родиий или в краен случай - неръждавейка. :-D
:partyman:
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 29

Тема "Автоматична поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: