• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
нов отвор над 2 рото 90 гр коляно.Стария се запушва
miroki - майстор
Опитай с мека връзка и захващане за капака.
пп. Пробил си капака по средата и за това се мъчиш да го отведеш в единия край, за да се събере под него механизма. Ако бе пробито в края щеше да стане с едно коляно и по-нагоре.
khrist - специалист
Ако сложиш поплавък с метално рамо може би ще спечелиш още някой друг литър. Можеш да извиеш поплавъка настрани, а рамото да го огънеш нагоре, пак няма да го напълниш на 100%, но ще е доста повече от сега.
Прикачен файл:
098%20BRL%20039.jpg
098%20BRL%20039.jpg (79.63 KиБ) Видяна 2803 пъти
Другото, което се сещам, е да повдигнеш капачката с тръба и така механизма да се качи нагоре.
Duke_BG - специалист
Mega написа:
Колеги това е моята идея за автоматично спиране на водата, когато резервоара се наплъни. Единствения проблем е, че спира още на 900 литра. Настройката е максимално нагоре - новата, не тази от снимката. Така губя 100 литра от капацитета. Направих го през капачката, защото не искам да дупча резервоара. Има ли как да смаля целия завой до поплавъка?
от водопровода ли пълниш ?
аз пълня от сондаж с помпа + седмичен таймер , след първия сезон изникна един проблем :
в началото бидона се пълнеше за 13 мин а сега се пълни за 25 мин , та смятам да коригирам проблема с това :
Ниворегулатор

като задавам примерно 20 мин интервал а поплавъка спира помпата когато се наложи
themask - специалист
Duke_BG написа:
аз пълня от сондаж с помпа + седмичен таймер , след първия сезон изникна един проблем :
в началото бидона се пълнеше за 13 мин а сега се пълни за 25 мин , та смятам да коригирам проблема с това :
Ниворегулатор

като задавам примерно 20 мин интервал а поплавъка спира помпата когато се наложи
Защо се пълни по-бавно? Можеш ли да пуснеш някоя и друга снимка как си реализирал системката? :partyman:
Mega - специалист
Минал съм през капака, защото точно там имаше технологичен отвор. Искам да избегна пробиването на резервоара. Така използвах наличното. Може да изместя леко отвора, но пак в капачката. Пълня гравитачно от каптаж, който през Август и Септември доста намалява дебита. За това ми е нужен резервоара. Да събирам малкото налична вода. През другото време водата е доста.
Duke_BG - специалист
themask написа:
Duke_BG написа:
аз пълня от сондаж с помпа + седмичен таймер , след първия сезон изникна един проблем :
в началото бидона се пълнеше за 13 мин а сега се пълни за 25 мин , та смятам да коригирам проблема с това :
Ниворегулатор

като задавам примерно 20 мин интервал а поплавъка спира помпата когато се наложи
Защо се пълни по-бавно? Можеш ли да пуснеш някоя и друга снимка как си реализирал системката? :partyman:
пълни се бавно защото пада нивото на водата в сондажа и намалява дебита от помпата.
помпа вида 5, бидон 1 тон , и от там на самотек.
крана се оставя отворен и таймера включва помпата за да напълни бидона.
след като помпата се изключи бидона се източва сам през капковите мъркучи

Прикачен файл

IMG_20150531_170011.jpg

Прикачен файл

IMG_20150531_165438.jpg

Прикачен файл

IMG_20150531_171102.jpg
kalin.kraev - специалист
Колега Duke_BG на каква височина си поставил бидона, при мен мисля да е на 2,5 метра и незнам дали ще се получи достатъчно налягане за да функционира капковата тръба ф16 /0,30/ 2,2л/ч /многосезонна/
Ще съм благодарен и на други колеги да изкажат мнение по моят казус.
iva6ki - специалист
Без проблем ще функционира само дето няма да е 2,2л/ч а по малко.
alesyz - напреднал
Това реализирах аз миналата година, мисля добре се получи като за пълен ламер в тази дейност. Цяло лято поливах и както вече четох, никога няма да се върна към поливането с маркуч.
Прикачен файл:
19052015369-2.jpg
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: