• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 39
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
timo1 - специалист
На тия ел.помпи цаката е в дюзата,аз пръскам с такава само раундъп,иначе спокоино става за 3-4дк.да си ги пръскаш...лозе и зеленчуци,за дръвчета не става.
Иначе както казва Стефан налягането е от помпичката до дюзата.
Johny - майстор
Според това, което пише, параметрите са отлични. Седем л/мин означава да изпразни гръбната ми пръскачка за 2 мин. А 12 бара въобще не е много. Почти всички кафе машини са на 15 бара и какво? Имам една 2.5 литрова пръскачка с манометър и без проблем вдига 3-4 атм, но има предпазен клапан и трябва да го блокирам за повече.
както каза Стефан, налягането е между помпата и разпръсквача. Така е при повечето гръбни помпи. Мисля, че при старите-медните, налягането е в целия съд.
Подходяща за стационарни и мобилни системи за оросяване - например т.н. водна мъгла, механизирани пръскачки на разтвори в градината и др. подобни.
Работно напрежедие - 12 волта
Дебит - 6,7 л/м
Налягане - 1.2MPa
И за сравнение от параметрите на една гръбна пръскачка:
Работен обем л: 16
Налягане бар: 1-3
Производителност л/мин: 0.5
kuger - майстор
Johny написа:
Според това, което пише, параметрите са отлични. Седем л/мин означава да изпразни гръбната ми пръскачка за 2 мин. А 12 бара въобще не е много. Почти всички кафе машини са на 15 бара и какво? Имам една 2.5 литрова пръскачка с манометър и без проблем вдига 3-4 атм, но има предпазен клапан и трябва да го блокирам за повече.
както каза Стефан, налягането е между помпата и разпръсквача. Така е при повечето гръбни помпи. Мисля, че при старите-медните, налягането е в целия съд.
Най-старите медни си имат цилиндър високо налягане.
Няма да е лошо, който си прави моторна пръскачка, да предвиди малък обем за компенсация.
iivanov - майстор
Пичове, а замисляли сте се, че има грешка в обявата за помпичката.И че вместо MPа трябва да се чете mPа.А това са 1,2 бара.Такава чикийка да докара 12 бара е смешно.На влака високото налягане е 9.
hidrazin - майстор
Човека в обявата е написал 1.2 МРа. Слагайте очилата де. :-D
http://olx.bg/malka-diafragmena-pompa-s ... -i52333648
Е, за водната мъгла не става. Малко е поизлъгал.
Ето подобна:
http://www.buyincoins.com/item/36181.html#.U7shAbGvS70
:partyman:
atanasov2004 - специалист
Привет отново! Като снимам ще кача снимки. Пиша отново защто не че не пръска, ама няма това налягане което има когато помпех на ръка. Вероятно самата помпа няма необходимото налягане,т.е това от обявата не е вярно. Но не съжалявам щото все пак работи, но не както на мен ми се иска...Значи имам 2 декара лозе, това са 6 реда по 100 метра, като пръскам 16литра на един ред от двете старни на реда разтвора стига за около 185-190метра равномерно
пръскане по листата и гроздето. Времето което отива е около 10-12минути, не съм засичал точно. Но се налага да държа пръчката с двойната разпръсквачка по близо до листа и дори да промушвам за добро опръскване....По добре пръска с регулируема бронзова дюза с разтегателна пръчка от 5 литрова пръскачка от Кауфланд купена специално за
малка оранжерия от 12м2 и малко картофи. Но когато сложа тази дюза, пък се налага да забавям щото пръска на финна мъгла,а сега има доста листна маса въпреки че съм махнал част от листната маса. Пак казвам че ефекта е добър при хербицидно пръскане, щото пръскам и тревата в муждуредията. Благодаря за всички мнения. Поздрави!
Krass - майстор
1,2 милипаскала е вероятно налягането на издишвания от теб въздух. А 1,2 бара е 0.12 МРа.
timo1 - специалист
Тва са данните на моята помпа

Изображение
atanasov2004 - специалист
Колега доволен ли си от SERENA 16, гледам към 300лв май бяха? :cry:
hidrazin - майстор
Само борови иглички недей да слагаш, освен ако не е на някакви китки.
:partyman:
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 39

Тема "Зеленчуци - торене, пръскане....отглеждане..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: