• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ivanovbg - майстор
Доматите с боба са направо перфектни. Притесняваше ме различната влажност на въздуха изисквана от културите, но... празно няма ни при боба ни при доматите. И пчели се завъртат често. Изображение
MMIel - специалист
Браво. :prayer: =D> :prayer: Изглеждат перфектно. Дори обмислях вариант да си сложа снимката ти на десктопа като тапет(много харесвам такива зелении и все някакви треви имам на десктопа), но тая дата ме подразни, а не ми се занимава да я махам. Това е от оранжерията нали. Сякаш че късно си ги засадил. При мен утре или вдругиден ще откъсна първите 2 домата от оранжерията (и при мен късно са засадени), но твоите ми се виждат доста дребни. Иначе с боба съм назад. Сях го преди 4-5 дена за втора култура след картофите (срам ме е да ги споменавам, няма такъв нисък добив. 5-10 картофчета от корен с общо тегло 700-1000гр. :vom: ) таман проби почвата, точно по едно и също време със сладката царевица, която сях след граха. Надявам се края на септември - началото на октомври да бера царевица и зелен фасул. Подготвил съм и едно парче земя за броколи - до късният пипер - разсада вече се показа. Като за първа година градинар всичко ми се получава много добре. Късмета на начинаещия :partyman: Не че до сега не съм се занимавал, но винаги съм бил помощник, а сега съм основно действащо лице.
ivanovbg - майстор
Не само че късно ги засадих, но и беше голям студ. Около 850 метра надморска височина. Тези дребните са сорт Ураган Ф1 - пише 200грама,но ще видя. А и все пак се вижда 4-тата китка. Днес жената набра за едно готвене боб :-D Иначе имам и едри - колкото два юмрука са и са си съвсем зелени. Сорт Хоумстед-пише 1,5кг. единия. Сега е 8градуса навън. Жената искаше да палим камината :roll: Абе студ като цяло. Все пак е планинско. :partyman:
MMIel - специалист
ivanovbg написа:
Не само че късно ги засадих, но и беше голям студ. Около 850 метра надморска височина. ... Сега е 8градуса навън. Жената искаше да палим камината Абе студ като цяло. Все пак е планинско. :partyman:
Ееее, това уточнение липсваше. Даже си мисля вече, че си напред с тия температури :prayer: :prayer: :prayer: За боба - не го обичам, но го сях заради жената - обожава го. Кажи на жената ти да даде рецепта в другата тема, че да изненадам моята, като и го наготвя (ако стане де) :)
ivanovbg - майстор
Няма проблем, но не е някаква специална рецепта. И аз боб и леща най ги неща. Садя го заради жената и за гювеч - то гювеча с повече мръвка си е друго :wink: @Вискяр ми каза така да насадя боба - нали трупа в корените азот... А и доста се уплътнява мястото. Засадих го и да привлича в оранжерията пчелите. Сега доста влизат в парника.

Ще пиша каква ще е реколтата от боба.
KPAHK - помощник
Някой ще сподели ли след толкова години какви да са колците - Метални или дървени. Или пък тия бамбуковите?

Има ли проблеми с металните и прегряването, щото се бях насочил към тях.
Andri01 - майстор
Аз от години ползвам дървени-купешки. Но по сечение съм ги намалил-30/30мм. / горе-долу/ и на дължина към 1,5м., боядисани с някаква боя,а долу ги пребоядисвам на пролет-при забиване да не гният. Тези дни ще забия няколко бамбукови.
hidrazin - майстор
Метални, тънкостенна тръба някъде 18-20мм сплескана отдолу.
:partyman:
Andri01 - майстор
Да,ама не можеш да "ядеш доматите с колците"!! :lol:
KPAHK - помощник
А бе и аз загледах бамбуковите, ама вече са ги изкупили навсякъде :?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Колци за домати- какви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: