Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Ето тук може да намерите маркучи за почти всичко и сме доволни от качеството им(доживотни), както и доста компетентно ни беше обяснено кой ще е най подходящ за целите ни - http://www.markuchi.eu/
nikolson - майстор
kikimooo написа:
Ето тук може да намерите маркучи за почти всичко и сме доволни от качеството им(доживотни)
Ама от всички маркучи ли сте купували и давате мнение за качеството? :wink:
hidrazin - майстор
kikimooo написа:
Ето тук може да намерите маркучи за почти всичко ...
Трябва да си ненормален за купиш нещо от тези.
Като видя такъв магазин без обявени цени и бягам като дявол от тамян.
Просто са наточили бравата за клиенти...
Та.... нещо не си познал - не вървиш.
:partyman:
infomar
blagoispasov написа:
За Рехау нямам лични впечатления. По складовете в търговия на едро в Пазарджик продават доволно дебели португалски PVC маркучи, като цената за 3/4 е около 28 лв за 25 м. Изглеждат прилично - външното покритие е жълто със надлъжна зелена ивица, отвътре има черен слой плюс някаква мрежова оплетка. Същите на фасон, но не знам да не са турски ментак в Местния строителен хипермаркет са по 1,5 лв/м. Единствен недостатък за мен е че няма по-дълги парчета от 25, но лесно се наставят. От личен опит знам, че португалците произвеждат изключително качествени стоки, та мисля давзема две ролки следващата седмица и наесен мога да дам отзиви.
Ползвам подобен 1 цол, вече трета година без забележки, предполагам, че ще издържи поне още толкова .Стои цяло лято от вънка разстелен - няма повреди и наличие на остаряване. Отношението цена/качество е добро за мен.
p.v.x - майстор
Ти да си жив и здрав.
Че да видиш , колко ще издържи.
blagoispasov - специалист
infomar написа:
blagoispasov написа:
За Рехау нямам лични впечатления. По складовете в търговия на едро в Пазарджик продават доволно дебели португалски PVC маркучи, като цената за 3/4 е около 28 лв за 25 м. Изглеждат прилично - външното покритие е жълто със надлъжна зелена ивица, отвътре има черен слой плюс някаква мрежова оплетка. Същите на фасон, но не знам да не са турски ментак, в Местния строителен хипермаркет са по 1,5 лв/м. Единствен недостатък за мен е, че няма по-дълги парчета от 25, но лесно се наставят. От личен опит знам, че португалците произвеждат изключително качествени стоки, та мисля да взема две ролки следващата седмица и наесен мога да дам отзиви.
[/quote]Ползвам подобен 1 цол, вече трета година без забележки, предполагам, че ще издържи поне още толкова .Стои цяло лято от вънка разстелен - няма повреди и наличие на остаряване. Отношението цена/качество е добро за мен.[/quoте]

Ами да похваля и аз португалците - трета година ползвам два от въпросните 25 метрови маркуча, 3/4 цола, и общо взето съм доволен. Стоят си в градината от пролетта до късна есен и не забелязвам признаци на стареене.
dpp - специалист
Колеги.
Обмислям да купя 2 х 15м - 2х20м маркуч за вилата и да го снаждам със бързи връзки при необходимост.
Писна ми да оправям постоянно един обикновен зелен боклук за 10 лв . Все се измъква, къса и т.н....
Тук попаднах на интересна обява. Някой има ли преки впечатления: http://www.bidonite.com/index.php?route ... uct_id=485
И друго, какъв размер като дебелина е подходящ за поливане от чешмата? 1/2 или 3/4?
stonesour - специалист
trico lux от бриколаж са много добри /за цената си/.
имам 50 м 3/4 цол купуван за около 100 лв. (с намаление), иначе е около 150 кинта, май.
имам и 25 м на 1/2.
много прилични маркучи, за пречупване, случвало се е да се пречупи 50 метровия, но не е болка за умиране. не отстъпват на гардена, имам и такива.
нищо общо със зелените боклуци еднодневки.
nikolson - майстор
1/2", купуваш 2бр от този маркуч и си решаваш проблема.
dpp - специалист
nikolson написа:
1/2", купуваш 2бр от този маркуч и си решаваш проблема.
А за този какво ви е мнението - дават го като най-доброто цена/качество ...http://www.bidonite.com/index.php?route ... uct_id=486

Тема "Маркуч за напояване Rehau - мнения ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: