• 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lov - майстор
Има си и един принцип в техниката едно нещо като работи не се пипа. А като те съмнява отваряш сменяш греста с хубава с точното количество и толкова. Като са калпава изработка лагери и зъбна двойка ако ще и на всеки откос да ги мажеш все тая. И Господ няма да тим помогне. :?
ssiderov - специалист
ssiderov написа:
bigdragon написа:
dpp написа:
......колко корда се навива на макарата колеги по принцип - май като гледам по 3-4 метра тярба да сгъна на две и да я навия :? Зел съм 2.7мм такава, дават я до 3мм главата..
...
Колкото събере макарата (колкото повече, толкова по-дълго ще косиш до следващото зареждане).

Важно е да не препълниш макарата и да излезеш над борда;

Важно е да спазиш посоката на навиване;

Важно е да навиваш плътно, за да не попада и се защипва кордата между долните навивки;

Добре е двете парчета да са еднакви, така ще свършват едновременно и няма да изхвърляш парче при новото зареждане.
Аз развивам цялото топче на двора, оправям усукването и хващам двата края, навивам двете парчета едновременно на макарата, докато се напълни. Двора е голям и има място, стига да не си купил 100...200...900 метра корда, после трудно ще я прибереш :-D
И те така...

ПП Следващият път пробвай 2.4мм корда, квадратна или с други ръбове, ще ти хареса повече.
Здравейте,колега!И аз като млад косач от вече две години бих искал да задам някой друг въпрос.
Упражнението с навиването бих казал че го владееме вече.Италианеца сложил стрелка накъде да се навива върху ролката.Проучихме въпроса с производителите на корда и общо взето свестните са малко!Масово ми се струва че за тежки терени се залага на стоманените ножове и глави с пластмасови ножчета от страна на Щил и Хускварна!Щил таз година пусна интересен трислоен квадратен модел,но цената му е около левче метъра!Всичко от останалите им модели на двете фирми май става само за редовно косене на райграса!
То с ножа забелязах,че е икономично и не натоварващо толкова машината.В гъсти високи треви от 0,5 метър нагоре няма ядове!Ама се незнае под тия треви често какво се крие!Като перне камък или пън на отрязано дърво глей как подскача.Трябва чист терен за ножа!
Молбата ми е ако можете да обобщите относно профила,структурата,дебелината на кордата повечко впечатления.Ако имате наблюдения за работата на различните ножове и дискове за косене.Имам в предвид че повечето колеги тук работят с около 40 кубикови машини.
На пазара по-качествените корди и ножове забелязах,че са на френски,американски и италиански фирми!Но като още зелен в тази област,се лутам дали да е кръгла,квадратна,звездообразна!Има една орегонска като трион назъбена!Дали ножа да е тризъб или диск с 8 зъба и т.н.Специалисти твърдят,че колкото е по-тънка по-добре ще реже тревата!Ама колко ще деяни като мине през копривата и някой трън фи 15,никой ти не казва!
Мисля,че ще бъде дискусията полезна и на други колеги!В опит да намерим по-универсален инструмент да борим тревата!Благодаря предварително!

Някой дали ще сподели впечатления от различни корди,дискове и ножове?Да посменим малко темата,че се отплеснахме по мазането на конусната предавка! :)
Krass - майстор
И преди съм писал. Влакно за риболов 2мм. Няма късане.
nanobanano - специалист
А по-добре ли реже от 1,6 квадратна?Защото трудно се къса при мен.
Stefan_62 - майстор
Krass написа:
И преди съм писал. Влакно за риболов 2мм. Няма късане.
И това съм пробвал, става ама да косиш райграса с него, вземеш ли да косиш по-сериозна трева и заминава за отрицателно време. Рибарското влакно е по-меко и разтегливо от кордите за коси и бързо дава фира.
profesionalist_wood - майстор
Такааа....
Начи ще ви разкажа за Флорабеска от Лидъл....Като видях в брошурата и отидох в Лидъла....купих и броих 450 и нещо лева.....зарадвах се и веднага отпраших на вилата....по пътя си налях две туби бензин и моторно бездимно на хускварна...с ботушите и екипировка...знаете как е....Пристигнах,вече с каса бира да отпразнувам както си му е реда. Обличам си екипа,ботушите,ръкавиците, отварям кутията мммм чудни неща има вътре-очила,масло,гаечни ключове :mrgreen: яко а? Пълня маслото и бензина,слагам шайбата и позвам да я паля БРРРРЪММММММММ! Заработи! Чудесно! И почвам да кося и....кордата започва да се заплита жестоко около шайбата със все буреняците..! Вче не може да върти. Иззключих мотора и гледам о чудо -шайбата се спукала!? и видях че ножчето ограничител встрани което реже кордата просто не режеше а се е затъпило от кордата!? Брех деба мамка му :x Аде ще го преглътна това ама ми отне 1 час да разплета кордата от машината.... Слагам триона за храсти да опитам как реже....то се огъва като стоножка :x И накрая двигателя спря изведнъж,проверих свещите ок са :? Има бензин и масло :? Дърпам като луд стартера не ще да запали!Дърпах един час,от него ни звук ни нищо....ядосан я хвърлих в кутията със все ботушите на краката и газ към лидъл и срещнах разбран човек и си върнах парите.....та още съм в застой без косачка :?
И по едно време виждам в бриколажа абсолютно същата косачка,мотор и капаци едно към едно за 240 лв!? Дори същия по цвят!
Багериста - специалист
Колега насочи се към истинска машина имам предвид щил или хускварна УСПЕХ.
profesionalist_wood - майстор
Така е,истинска си трябва. :? Забравих да добавя,че ръчката на смукача се откъсна от мотора и остана в ръката ми :roll: :lol:
p.v.x - майстор
profesionalist_wood написа:
си налях две туби бензин


Тубите по колко литра бяха. :shock: :-D :lol: Стара Планина ли щеше да косиш(подстригваш). :roll:
profesionalist_wood - майстор
p.v.x написа:
profesionalist_wood написа:
си налях две туби бензин


Тубите по колко литра бяха. :shock: :-D :lol: Стара Планина ли щеше да косиш(подстригваш). :roll:
По 20 литра тубата :) Вече ги използвах за бензиновата резачка
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: