• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Тва със класовете е относително , но на технологично ниво машините са еднакви.
vrangelov - специалист
Не знам защо мислиш така. Различните класове говорят за различно качество. Аз, както писах, бих сравнявал Oleo Mac Sparta 440T с Stihl FS 240 или Oleo Mac BC 430 TL с Stihl FS 360 C-E, но не кръстосано.
Загубата на прясна горивна смес през аспуха винаги е било недостатък на двутактовите машини. Това, че Stihl и Husqvarna са направили нещо по въпроса, а Oleo Mac не, ме кара да си мисля, че Oleo Mac технологично са по-изостанали. Това съответно се е отразило върху цената. Всеки сам си преценява за какво да плаща и от къде да спести.

Поздрави
iivanov - майстор
Вие , щиладжиите , признавате само щил и нищо друго. :lol: От олео мак казват , че са постигнали 40 % икономия на гориво и 80% намалени емисии . И това без въпросната четириканална технология, а само с дигитализиране на запалването. Не че я нямат технологията де - при тях се казва e-jet. :wink:
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Вие , щиладжиите , признавате само щил и нищо друго. :lol: От олео мак казват , че са постигнали 40 % икономия на гориво и 80% намалени емисии . И това без въпросната четириканална технология, а само с дигитализиране на запалването. Не че я нямат технологията де - при тях се казва e-jet. :wink:
Ами какво да ти кажат, нормално е всяка фирма да си хвали стоката :lol: Те и Щиладжиите и Хускварните пишат за подобрени технологии, но до колко е вярно един бог знае. Важното е машинката да върши работа за която си я закупил. :partyman:
vrangelov - специалист
iivanov,

Моята мисъл беше, че не е редно да се сравняват машини от различни класове. Те по мощност може да са еднакви/близки, но заради вложените материали качеството е различно.

20% или 40% икономия, но коя е базата? На моята коса ѝ дават разход от 357g/kWh при максимална мощност и 381g/kWh при максимален въртящ момент. Това са данни от независим институт. Смятам, че е икономична.

Поздрави
kr1100 - майстор
след 7 г експлуатация на Husqvarna 125R - без ремонт / само смяна на корда глава ,бензинова смес преди 3 дена я разпарчосах ипочистих. Регулирах и разстоянето на свещта, малко грес на гъвкаия вал , почистване на ребрата на цилиндъра и т.н. Сглобяване - накрая взе ,че и запали.
П.П. При косене в прашна обстановка / кордата вдига прах - прахта се набива около ребрата на цилиндъра и по капаците от вътрешната страна. Проблеми не съм имал нитос палене нито при работа.
Стандартния възд. ф-р съм го изхвърлил отдавна. Филтърна тъкна за климатици дебела 15 мм двуслойна синьо бяла или зелено бяла , със замбата отвор на нужното място и косиш , сменяш .
Бензиновата смес я цедя през 5 микрона ф-р при наливане. / платно са сито печат на печатни платки преди н.е./ 90 г/
iivanov - майстор
Хм, онзи "независим" институт ли? :-D Когато конкуренцията на щил изкара конкурентни модели , независимите ги обвиниха в завишени показатели. А когато конкуренцията открито раздуха показателите си за икономия , независимите изкараха щилските показатели на 1/4 по-добри. Не с проценти , а с цяла четвърт-при това с използване на една и съща технология. Толкова за "независимите". :-D
Апропо , напълно съзнавам , че щил са отлични машини , с отлични показатели и на отлично технологично ниво , но отричането ня конкуренцията ми идва в повече.
egomen66 - майстор
Ако можеха да избягат , щяха да хванат гората....... :-D

Прикачен файл

file.php.jpg
file.php.jpg (37.79 KиБ) Видяна 2138 пъти

Прикачен файл

ewiws6i.jpg
ewiws6i.jpg (41.13 KиБ) Видяна 2138 пъти

Прикачен файл

file.phprsaj.jpg
file.phprsaj.jpg (42.29 KиБ) Видяна 2138 пъти

Прикачен файл

20150711_144759.jpg

Прикачен файл

20150711_144718.jpg
egomen66 - майстор
В момента...... :partyman:

Прикачен файл

20150711_131711.jpg

Прикачен файл

20150711_131603.jpg

Прикачен файл

20150711_144812.jpg

Прикачен файл

20150711_144816.jpg

Прикачен файл

20150711_144924.jpg
Stefan_62 - майстор
Това яз. Бистра ли е :?1 изглежда страхотно.
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: