• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
lov написа:
Или си прекалил с :drinkers: или си яко :weedman:
Щото за да виждаш грешки явно халюцинираш. :lol:
Пишман майстора е прав. А ти явно пиеш кофти ракия. :-D
пишман_майстор - майстор
lov написа:
Или си прекалил с :drinkers: или си яко :weedman:
Щото за да виждаш грешки явно халюцинираш. :lol:
Колега ...не знам да те наричам ли " колега" , но едно извинение за думите ти и епитетите ти към мен, ще свърши работа.
Или съдиш за другите по броят мнения, жалко ако е така. Затова и ( може би ) не пиша в този форум. Аз също съм сбърквал , но не съм наричал/обиждал никого така , както ти мен. М/у другото съм се занимавал с дърводобив преди години- професионално , все нещо е "останало" като опит оттам. А и пропуснах да добавя, добре съм с математиката ( с диплом 5.50 от Математическа Гимназия "Акад. Никола Обрешков" гр.Разград ) , та умея и да смятам добре :wink:
Stefan_62 - майстор
koveslav написа:
пишман_майстор написа:
Stefan_62 написа:
Абе да го кажем по-просто:
съотношение 1/40 - на 1л. бензин се слага 25мл. масло или 1 мерна част масло / 25 мерни части бензин.съотношение 1/50 - на 1л. бензин се слага 20мл. масло или 1 мерна част масло / 20 мерни части бензин.....
:cool: Само аз ли виждам грешките
1/40 не е равно на 1/25
1/50 не е равно на 1/20
.....за каквито и мерни части да говорим и сравняваме....
Така, да се уточним с тези дето виждат грешки и тези дето виждат грешни сравнения. . Прочетете си книжките на машините /които имат такива/ какво пише вътре и после коментирайте. Никъде не съм писал, че 1/40 е равно на 1/25 . Повтарям при съотношение 1/40 се слага на 1л.бензин 25мл. масло и при 1/50 се слага на 1л.бензин 20мл. масло, /единствено което съм сгрешил и сте прави е в обяснението ми като мерни единици.Трябва да е на 1мерна единица масло 40 мерни единици бензин, а не 1масло/25 бензин и съответно при 1/50/за което се извинявам,но като съотношение е вярно. .Предварително се извинявам ако някой се засегне и почувства обиден от думи те ми. :partyman: А колкото, че на някой китайки пише съотношение 1/25 това си е проблем на производителя, може и при такова сътношение на сместа да работят :?
vlax - майстор
От няколко дни съм горд собсвеник на това китайско изчадие

Изображение



Шапка им свалям могат да произвеждат всичко и за колкото пари ТРЯБВА
30 минути разработка и в боя
А кажете ми колко е сътношението масло / бензин като на оригиналната туба има две дозировки от двете страни
[URL=http://alfa.kachi-snimka.info/vij. ... .jpg[/img][/url]
Тубата завъртяна
[URL=http://alfa.kachi-snimka.info/vij. ... .jpg[/img][/url]
А сега познайте колко масло и и колко бензин съм сложил в тубата
Stefan_62 - майстор
vlax написа:
От няколко дни съм горд собсвеник на това китайско изчадие

Изображение
Първо честито и със здраве да я използваш. Не гледай тубата, а виж в сервизната книжка на пръскачката какво съотношение на масло-бензин препоръчват да се използва. Ако е 1/40 -на литър бензин слагай 25мл. масло, ако е 1/50- на литър бензин слагай 20 мл., но аз ти препоръчвам да го правиш 1/40 /аз така си я правя сместа за моите машинки/ Вземи си една спринцовка 50 куб. или мензура 25мл. или 50мл. и си дозирвай маслото с тях не се доверявай на дозировките на тубата. Честито още веднъж. :drinkers:

п.п. Сега видях, че на тубата пише 25/1 и 30/1, ако това е препоръчителното съотношение прави го 25/1. Ако си го направил 25/1 би трябвало на 1л. бензин а си сложил 40мл. масло. ами нормално съотношение е за китайките.
kuger - майстор
Честито!
Съвет: Вържи му парцал за вратовръзка около големия капак, че ще те обработва и тебе :)
pipilica - майстор
Гледам обсъждате колко масло в бензина се слага като четете по упътванията, е и аз четох и слагах по упътване и един път както работеше на ниски обороти и от веднъж спря, блокира от раз. Леко леко развъртях насам натам и тръгна леко и от тогава слагам по 50-60 милилитра масло на литър бензин, верно пуши повечко ама нямам проблем с мазането. Пък моя китаец е на зверко натоварване, да не смятам сега ама му се събират по около 100 декара на сезон.
vlax - майстор
Stefan_62 написа:

Не гледай тубата, а виж в сервизната книжка на пръскачката какво съотношение на масло-бензин препоръчват да се използва......
п.п. Сега видях, че на тубата пише 25/1 и 30/1, ако това е препоръчителното съотношение прави го 25/1. Ако си го направил 25/1 би трябвало на 1л. бензин а си сложил 40мл. масло. ами нормално съотношение е за китайките.


По-вече или по-малко масло в бензина и в двата случая е вредно.
Затова се доверявам на пропорцията посочена от завода производител.
А завода /гаража/ производител на първа страница пише
Изображение
1.На първа страница от ръководството-Съотношението се определя от инструкциите на маслото
2.На тубата на маслото пише 50:1
3.На тубата за бензина в комплекта от едната страна пише 25:1
4.На тубата за бензина в комплекта от другата страна пише 30:1
5.На четвърта страница пише
Доливане на гориво
1) Доливането но гориво трябва да се прави при спрян двигател.
2) Бензинът трябва да бъде с октаново число 70 или 90. маслото двутактово моторно масло за бензинов двигател. Съотношението в сместа между бензина и маслото е 25:1. Лошото качество на бензина влияе върху работата на двигателя и го поврежда. Когато доливате гориво, горивния филтър не трябва да се сваля за да не попаднат замърсители в горивния резервоар.......

Аз слагам 40 гр на литър бензин

Първи впечатления
1.Пали от раз,много добре,само за сравнение имам резачка хускварна която не пали толкова лесно
2.Пуши много и ако няма вятър направо ме обгазява
3.Липсата на помпа е кофти,но за толкова пари толкова
4.Липсата на джойстик е кофти но свикнах много бързо

Като цяло съм много доволен,като разход на бензин не мога да кажа, защото не съм засичал и едвали ще засичам -целта е по-малко блъскане при пръскането.
За в бъдеще време ако мога да си приспособя джойстик ще е по-добре.

kuger написа:
Честито!
Съвет: Вържи му парцал за вратовръзка около големия капак, че ще те обработва и тебе :)
Това не го разбрах
lov - майстор
пишман_майстор написа:
lov написа:
Или си прекалил с :drinkers: или си яко :weedman:
Щото за да виждаш грешки явно халюцинираш. :lol:
Колега ...не знам да те наричам ли " колега" , но едно извинение за думите ти и епитетите ти към мен, ще свърши работа.
Или съдиш за другите по броят мнения, жалко ако е така. Затова и ( може би ) не пиша в този форум. Аз също съм сбърквал , но не съм наричал/обиждал никого така , както ти мен. М/у другото съм се занимавал с дърводобив преди години- професионално , все нещо е "останало" като опит оттам. А и пропуснах да добавя, добре съм с математиката ( с диплом 5.50 от Математическа Гимназия "Акад. Никола Обрешков" гр.Разград ) , та умея и да смятам добре :wink:

Явно не носиш на майтап и не си разбрал шегата.

За това моля приеми най искренните ми извинения.

Напълно си прав и това престоя сума ти и време без никой да му обърне внимание. Ама какво да се прави хората повече гледат колко е шарена машината и колко е по скъпа и маркова. :)
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: