• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
brum - майстор
Става дума за двор около 400кв.м. , окосен миналата есен и сега е все още с ниска трева (10см с тук-таме избуяли работи, примерно нарцисите и глухарчетата). Май предпочитам нещо електрическо. Двора обаче не е идеално равен - има къртичини на доста места. Само моя двор ще си кося, т.е. не е за професионална употреба. И ще се старая да го поддържам - веднъж на 3-4 месеца май ще му идва добре като гледам с какви темпове расте тревата.

За косачката- до колкото разбирам тия неравности не са най-идеалните условия за работата й. Но пък ще събира тревата и ще ми спести почистването след това. Чета, че има и разни дето даже раздробяват тревата и я оставят по самата поляна.

За електрическата коса - май тия 400 квадрата ще ми дойдат по нагорнище, уж уморявали. Пък и тревата трябва да се събира после. Но пък е по-евтина и по-компактна.

Готов съм да отделя до 150-200 лева (преко сили 250). Искам да си взема нещо читаво за тия пари. Можете ли да ми подскажете кое би ми вършило работа и да ме насочите към някакви модели? Че ако има и нещо по-евтино ще е още по-добре :) .

До тука загледах един Bosch 30 Combitrim - има си колелца :) . Ама ме съмнява да са много ефективни за не-идеално равен двор. И какъв е тоя самар дето го спрягат на разни места?
rositodor - специалист
:? Вземи си моторна коса,няма да е практично да разпъваш кабели.А пък ако искаш да спортуваш си купи обикновена коса :lol: (тя ще ти е най-евтина).Пък ако косиш веднъж годишно дори и моторна коса не ти трябва.Има и по приемлив вариант,ако не ти се спортува, плащаш на някой да ти окоси :roll: ...
brum - майстор
Кабелите не са проблем, затова и за електрическа мисля :) . Двора е квадрате горе-долу, тока е по средата. Та 10-15 метра кабел не мисля, че ще е труден за опъване.
VLADO66 - майстор
http://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE% ... SE-60.aspx важно е двигателя да е горе за да не ти тежи.Може да си приспособиш някакъв колан да я връзваш през рамо .Имам комбитрим от 4-5 г. и не ми е създавала ядове обаче двигателя долу си тежи.
iivanov - майстор
ще се старая да го поддържам - веднъж на 3-4 месеца май ще му идва добре като гледам с какви темпове расте тревата.
Ами...оптимист си. :-D За толкова време лободата става 2 метра, а при корена 5 см в диаметър.Кощравата става жилава, като слама, а щирът се вдървява.
sspoko - специалист
Аз ползвах такъв бош върши работа особенно за неравен терен тази глава с мустака е ефективна при по големи бурени а главата с кордата върши работа за равна полянка. Но понеже и аз като теб минах на варианта на няколкото месеца веднъж /особено сега пролетта когато има дъждове и две седмици са много/ се наложи да мина на моторна иначе не става номера но пък с нея се работи доста по бързо. Така че боша е перфектен но трябва редовно да поддържаш площите хубавото при този модел телескопичната дръжк която ти дава възможност да си го настроиш както ти е удобно.
tanosliven - специалист
Всеки месец ще се налага да косиш затова моторна ,но моторна свястна за 200 лв едва ли има.Аз изгорих една макита и сега имам едно Гарланд за почистване на двора става.
brum - майстор
Хм, щом всички ме убеждавате за моторна явно има защо. Ама аз все пак ще пробвам с електрическа и ако не ми върши работа ще я пусна в продавалника и ще търся нещо моторно. Дори и всеки месец да трябва да се коси - площа е малка, не мисля, че ще е проблем. Но за да съм сигурен трябва да пробвам първо.
angel_ov - специалист
VLADO66 написа:
http://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE% ... SE-60.aspx важно е двигателя да е горе за да не ти тежи.Може да си приспособиш някакъв колан да я връзваш през рамо .Имам комбитрим от 4-5 г. и не ми е създавала ядове обаче двигателя долу си тежи.
Къв е тоя миксер? На жената е с по-голяма мощност.
Вземай един моторен китаец за 150-200 лв, че и с нож и си карай работата. Едва ли ще успееш да го счупиш при твоите условия. Най-много да му смениш главата с по-читава за по-голямо удобство.
brum - майстор
А китаец кой? Райдер-а ли, че той влиза в тоя ценови диапазон?

И има ли сега промоции някъде на читави китайци?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: