• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kvd74 - специалист
bigdragon написа:
kvd74 написа:
Само да питам и какво точно е "храсторезен диск"- металният тризъб диск, който е в комплекта на машината или кръглите дискове с видирани зъби?
С едно изречение не става, но ще се опитам с няколко.

1. Колкото повече са лъчите (върховете) на звездообразния нож, толкова по-малко се надробява тревата и това което косите.
Ако искате мулч, работете с корда или нож с 2...3 зъба, ако ви трябва сено, работете с диск или нож с повече от 3 зъба...;

2. Когато режете храсти, за да се намалят вибрациите, породени от удара на режещият зъб във вдървената част на растението, използвайте нож с възможно повече режещи зъба.

3. Диска (моят е на Щил и не е видиран) се използва, когато имате да чистите и режете малки дръвчета близо до земята. Моят опит показва, че могат да се режат фиданки до 5...6 см. диаметър. С диска също можете да косите трева за сено, но ако е прекалено висока, по причина че не се насича, се заплита в главата и предпазителя.

Дано ви е станало ясно, че "храсторезен диск" е нещо като (дървено желязо) оксиморон...
Благодаря за подробното разяснение.
Кося с това:
Изображение
Изчаквам тревата да стане максимално висока и преди да легне я кося. На едното място я прибирам за сено, на другото просто разчиствам. Излиза, че ползвам неподходящ нож за такова косене?
dpp - специалист
колеги каква дебелина са валовете на косачките моторните по принцип? олео мак спарта 250 т я дават 7мм - това не е ли тънко ми се струва или е нормално? :?
iivanov - майстор
Не бой се ! Моята е спарта 440 - къде по-сериозна машина и също със 7 мм вал . Различават се по тръбата - моята е 28 мм , а на 250 т е 26 .
dpp - специалист
Чакам тая Спарта 250 да я докарат в Бургас идната седмица да я видя как е що е ..Ще преценя. Husqvarna 128R със жило ли е колеги? Гледам е на прИмоция 520лв..
Багериста - специалист
Хускварна 128r е със жило.
iivanov - майстор
dpp написа:
Чакам тая Спарта 250 да я докарат в Бургас идната седмица да я видя как е що е
Пипал съм я - лекичка е и тиха . Ако я вземеш , горещо ти препоръчвам допълнително да вземеш един двураменен самар .
А ето и днешните ми покупки .

Прикачен файл

20160428_180954.jpg
Djack - специалист
Здравейте! Отдавна Ви чета, но едва сега се регистрирах! Казвам се Димо и съм от Бургас!
Много ми харесва Вашия форум, обичам да човъркам и да правя нещо с ръцете си, дори и това което се пръкне, да е по-скъпо от купешкото!

Та на темата! Вчера си поръчах и вече е при мен, моторна коса "Viki max 52" ! Откровен китаец, ама на прима виста, много добро изпълнение! 52 кубика, 2,5 коня по табели! По съвет на търгаша я взех неразглобяема - с цял прът! Най-много оплаквания имало от сглобката! Послушах го! По-малка мобилност срещу по-ниски вибрации. Косачката пристигна при мен с тризъб диск и кордова глава! Изненада ме това, че кордовата глава беше Щилска - AutoCut 25-2, а аз преди това по ваши препоръки проучвах от къде да си я купя, като ми се счупи китовата! Не съм я палил още, ама я огледах добре - нямам разхлабени болтове, липси на гарнитури и други подобни китайски болежки! За всеки случай съм се запасил с бързооборотна грес, която ще добавя в редуктора, взех двутактово масло на RTR - Germany (това беше най-скъпото в Мастерхаус), и тия дни ще я припаля, че тревата в лозето стана до раменете! ;) :partyman:
Поздрави на всички! :partyman:
keymaker - специалист
Дано слуша ,за по сигурно слагай повечко масло в бензина поне 30-35 мл./л.
Багериста - специалист
А дано да те слуша дълго време, и по често добавяй грес на предавката че има НЕВЕРОЯТНОТО свойство да изтича след като се загрее.
keymaker - специалист
Багериста написа:
А дано да те слуша дълго време, и по често добавяй грес на предавката че има НЕВЕРОЯТНОТО свойство да изтича след като се загрее.
------------------------------------------------------------
Да. Стария ми китаец райдер не течеше ама пак я изрони.
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: