• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lov - майстор
vrangelov написа:
Аха, вярно. Благодаря!
Увеличих снимката на lov, да видя дали не се разхождат някакви агънца(ей така случайно на снимката, за стръв), но нищо не видях. :lol:

Поздрави
Бе то само мераклии да има стръвта ще я намерим, за ракиите няма да мислим не мойш я изпи :goodman: или ще трябват още една кошара агнета :)
kvd74 - специалист
Още нещо да питам-на тубата с маслото Хускварна пише дозировка 1/50,а на моторната ми коса MTD e дадено 1/40.Коя дозировка да спазвам?
Kumay - майстор
kvd74 написа:
Още нещо да питам-на тубата с маслото Хускварна пише дозировка 1/50,а на моторната ми коса MTD e дадено 1/40.Коя дозировка да спазвам?
Каквото пише на тубата с маслото! Различни масла различно се мешат.
bigdragon - майстор
Още нещо да питам-на тубата с маслото Хускварна пише дозировка 1/50,а на моторната ми коса MTD e дадено 1/40.Коя дозировка да спазвам?
Маслото е добро и при 1/50 по-малко пуши...

Китайските машини, ако и за MTD да твърдят че е унгарска, е добре да се мажат с една идея повече от "белите" марки...

Ако машината е в гаранция, спазвай написаното в инструкцията, не че някой ще разбере, ако се наложи ремонт по тази причина. По причина на маслото де...

Аз бих спазвал инструкцията, защото тя за това е написана.
Машините обичат масло!
Stefan_62 - майстор
kvd74 написа:
Още нещо да питам-на тубата с маслото Хускварна пише дозировка 1/50,а на моторната ми коса MTD e дадено 1/40.Коя дозировка да спазвам?
По принцип спазвай указанията в инструкцията на машината. Но въпросът е колко е качествен бензинът при нас. Когата купувах моторната пръскачка и моторната коса / и двете са Щилки /, а и на моторният трион /той е Хускварна/ в инструкциите им пише съотношението да бъде 1/50 масло -бензин когато се използва масло на Щил, а ако се използва масло на други реномирани фирми 1/40. И на Щил и на Хускварна на тубите им наистина пише съотношението да е 1/50, но когато ги купувах машините продавач консултантите ме посъветваха да правя дозировката 1/40. Аргументите им бяха, че в белият свят /Германия, Швеция и тем подобни/, качеството на бензина е на много по-високо ниво от това на бензина който се предлага на нашият пазар, за това е желателно да се завиши малко съдържанието на масло в сместа. От това глава не боли, най-много да пуши малко и да се налага да се почиства свеща по-често. Аз от миналата година когато купих моторната пръскачка започнах до използвам синтетично масло на Щил /едно зелено/, е малко е по скъпичко, но още имам половин шише. Пише, че с него се получава по-добро изгаряне на сместа в двигателя, получава се по-добро смазване на двигателя и по-малко вредни емисии /по-малко пуши/ се изхвърлят в атмосферата. Според мен презастраховай си и си го прави 1/40, както си е и в инструкцията. :partyman:
egomen66 - майстор
Да не се объркат колегите с това 1/50 ..
Cъотношения на смесване

За съотношение 1:50 се нуждаете от 5 л бензин и 0,10 л (100 см³) двутактово масло STIHL или друго масло.
:supz:
Stefan_62 - майстор
egomen66 написа:
Да не се объркат колегите с това 1/50 ..
Cъотношения на смесванеЗа съотношение 1:50 се нуждаете от 5 л бензин и 0,10 л (100 см³) двутактово масло STIHL или друго масло. :supz:
Абе да го кажем по-просто:
съотношение 1/40 - на 1л. бензин се слага 25мл. масло или 1 мерна част масло / 25 мерни части бензин.
съотношение 1/50 - на 1л. бензин се слага 20мл. масло или 1 мерна част масло / 20 мерни части бензин.
Всеки може да си го сметне за по-голямо количество бензин /2л.-3л.-5л. и т.н.т/, колко мл. масло трябва да сложи. Другото което аз не го спазвам е, че първо се налива количеството масло в съда в който ще се прави сместа и след това бензина, но както казах аз го правя обратното /първо бензин, после масло/. Така пише в инструкциите на машините, но не виждам някъква логика. И за тези които тепърва се сблъскват с правенето на двутактова смес, след смесването и преди наливане от сместа в дадена машина задължително разклащайте съда с готовата двутактова смес за да се размесят добре бензина и маслото. :drinkers:
Последна промяна от Stefan_62 на ср юли 15, 2015 4:15 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
Опит от по мързеливите като мен. Ползвам бутилки от кока кола или подобни два литра. Тъкмо бензин за 5 лева при сегашните цени. Една спринцовка 50 кубикова от аптеката е 20- 30 стотинки тъкмо колкото трябва за тези два литра. Абсолютно точно дозирана а и после не мислиш че ще цапа мярката и как да я измиеш или забършеш щото и сложа конуса от иглата която предварително съм отчупил.Дори понякога си я пълня с масло и взимам нея от колкото да влача цялата туба ако имам притеснения че може да не ми стигне бензина. А и винаги с нея можеш да си направиш и доза четвърт литър ако ще колкото да си довършиш работата.
Общото количество гориво тъкмо успявам да го употребя за седмица ако. Отделно лесно се налива от такова шише направо в резервоарчетата.
lov - майстор
Само ти завиждам на кофата че моята е по голяма :) щото такива ми дават от сирене. Не че не са няколко една в друга защото се оказаха доста удобни за подреждане на багажника. Но моята все няма място от чаркалаци. И забравих задължително една четчица за почистване от прахоляците около резервоарчетата.
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: