• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
С вал са от fs 70 нагоре . То по цената си личи ,де . Ножа и главата не ги мисли толкова - те са си консуматив .
Драко , вервай ми , знам , че тежи . Машината ми е 1,6 кв . :-D
bigdragon - майстор
iivanov написа:
С вал са от fs 70 нагоре . То по цената си личи ,де ......
Тази е с гъвкав вал(жило)
Изображение
Твърдия вал се познава по наличието на ъглова предавка,
на долния край на машината...
Изображение

На цени не вЕрвай в нашата търговска система...
Багериста - специалист
Здравейте колеги аз съм виждал разглобена коса с гъвкав вал. Валът представлява телено въже в крайщата направено на квадрат ,върти се по посока на навиването на въжето така че да не може да се развива като се върти .Трябва да ви кажа че изглеждаше доста здраво .Косата беше марка щил но не знам кой модел беше точно,но във всеки случай беше от по малките. Този човек който я беше разглобил каза че е на няколко години ,нямал е никакви проблеми с вала а я е разглобил за да смени лагерче на предавката .
iivanov - майстор
Драко , чест и почитания , но не е задължително , когато е с ъглова предавка , машината да е с вал . Като не вярваш на цените , погледни последното изречение в характеристиките на щилските коси . Там , където пише , че машината става за храсталаци , значи е с вал .

Имал съм коса с жило и ъглова предавка .
bobko - специалист
bigdragon написа:
iivanov написа:
С вал са от fs 70 нагоре . То по цената си личи ,де ......
Тази е с гъвкав вал(жило)
Изображение
Твърдия вал се познава по наличието на ъглова предавка,
на долния край на машината...
Изображение

На цени не вЕрвай в нашата търговска система...
Колега,грешиш това че е с ъглова предавка не е основание да е с вал.Имам коса на Stihl модел FS56 от 5години разглобявал съм е доста за почистване не за ремонт.А именно същият модел е с ъглова предавка и е с жило.Когато я купих в комплекта имаше глава за корда и нож за рязане на храсти.
bigdragon - майстор
bobko написа:
........
Колега,грешиш това че е с ъглова предавка не е основание да е с вал.Имам коса на Stihl модел FS56 от 5години разглобявал съм е доста за почистване не за ремонт.А именно същият модел е с ъглова предавка и е с жило.Когато я купих в комплекта имаше глава за корда и нож за рязане на храсти.
Възможно е да греша и сигурно си прав. :partyman:
dpp - специалист
Какво може да се случи със т.н. жило?
Да се скъса, навие, оплете или...? :?
iivanov - майстор
Жилото не понася ударни натоварвания . В смисъл понася , но пластмасовата втулка , която му е водач се скапва , а от там започва биене и в крайна сметка целият възел си отива . На старата ми коса , при работа с нож закачих една кокошкарска мрежа - е такъв обратен удар няма . Та от там знам ,че направляващата втулка струва 75 лв . При това косата не е щил -там цените са нагоре . :-D

Щом fs 55 вече не ти се струва скъпа , обърни внимание на олео мак спарта 250 т . С идея по-скъпа , но малко по-мощна и с вал . Не особено разпространена марка в Бг , но с отлично качество . Аз и още един съфорумец , работещ професионално , можем да гарантираме за това . Фирмата вносител предлага 6 месечен , безлихвен лизинг , което сериозно облекчава покупката .
dpp - специалист
Аз затова питах тея "италианските: ПЕТРОВ стават ли за нещо . Те май са с вал и цената е добра. Обаче изглеждат новите им модели малко китайски :?
iivanov - майстор
Италиански са олео мак и алпина . Петров са китайци . И старите , и новите . :lol:
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: