Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
Andri01 написа:
Говоря за косачка,не коса. Т.Е.-на колела. :-D
Извинявай грешката е моя, те имат съединител. даже някъде из темата бяхме коментирали това. Но според мен може да се направи и с директно подаване на газ, както при мотофрезите, просто когато я гасиш затваряш газта и тя угасва и после пак дърпаш. Даже този вариянт на мен по-ми харесва.
Последна промяна от Stefan_62 на чет юни 30, 2016 1:53 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Бррр,значи ще трябва и аз да слагам :(.
gnt69 - майстор
Аз мисля че всички са на директна връзка двигател нож. Имам Хускварна директно свързана. Фрезите имат съединител .:partyman:
Stefan_62 - майстор
gnt69 написа:
Аз мисля че всички са на директна връзка двигател нож. Имам Хускварна директно свързана. Фрезите имат съединител .:partyman:
Ами те по принцип всички са директно свързани, но на двигателя има поставен съединител, който да освобождава и спира двигателя при палене и гасене. И къде им е на фрезите съединителя :?, освем ако е с вертикален вал на двигателя при тях има, но това е отживелица.
Stefan_62 - майстор
Andri01 написа:
Бррр,значи ще трябва и аз да слагам :(.
Двигателят ти от каква машина е?
Andri01 - майстор
"B&S", куплиран към фреза.Въпросния двигател е с вертикален вал.Там е със съединител.сега искам да го монтирам на тяло от ел. косачка и за тома попитах ,дали въобще има някакъв съединител или още с паленето ножа се развърта? Не е особен проблем да ползвам съединителя/ вдига се височината само на играчката/ или направо да сложа ножа на вала.
lov - майстор
Ползвай си съединителя. На по истинските модели си е със съединител че даже има и спирачка. Но как е направено не знам. Играх си с една Хонда но бъзикнята беше по карбуратора.
Krass - майстор
НЯМАТ съединител! Никоя няма.
teon - специалист
Stefan_62 написа:
И къде им е на фрезите съединителя :?, освем ако е с вертикален вал на двигателя при тях има, но това е отживелица.
...някой фрези дето са с хоризонтален вал имат 'ремъчен съединител'- след паленето, с обтяжната ролка опъваш ремъка и айде тръгва :) ...
gnt69 - майстор
Stefan_62 написа:
gnt69 написа:
Аз мисля че всички са на директна връзка двигател нож. Имам Хускварна директно свързана. Фрезите имат съединител .:partyman:
Ами те по принцип всички са директно свързани, но на двигателя има поставен съединител, който да освобождава и спира двигателя при палене и гасене. И къде им е на фрезите съединителя :?, освем ако е с вертикален вал на двигателя при тях има, но това е отживелица.
Косачките са директно свързани като запалиш ножа се върти, а фрезите като запалиш докато не вдигнеш ръчката ножовете не се въртят. Виждал съм няколко косачки бензинови на комшии и те са така. А фрезата не можеш да я запалиш ако се въртят ножовете защото са забити в земята. :partyman:

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: