• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
koveslav - майстор
Да,бе! На ток е кофти,не става :D :D :D
Много готин клип! Обожавам импровизацийте в техниката и такива идеи и начини на изработка на машини и инструменти много ме кефят! :partyman:
dpp - специалист
Krass написа:
За най-йеките.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a07-jMyJknI[/youtube]
Що не го постна по рано бре... :-D
Щях да мина по тънко с едно 1000 W-во Спарки! :lol:
Илчо Илиев - майстор
dpp написа:

Що не го постна по рано бре... :-D
Щях да мина по тънко с едно 1000 W-во Спарки! :lol:
А замислял ли си се ако влезеш в някоя росна или по-яка трева, колко вода, не влага,а вода ще се натика из тоя шлайф,а ти си на другия край на дръжките...
Ел. тримерите са с долноразположен мотор,но всичко е пластмаса и да офази нещо, няма та изтресе тока...
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Илчо , прав е . И мотофрезата не трябва да се гаси веднага след продължително натоварване .
При двутактовите двигатели е задължително "След по-продължителна работа с максимално натоварване да се остави двигателя да поработи за кратко време на празен ход, докато по-голяма част от топлината се отведе навън от охлаждащия въздушен поток, за да се предотврати екстремно топлинно натоварване на компонентите на задвижващия механизъм / устройство за запалване, карбуратор", цитирам от ръководствата на моторнота коса и бензиновият трион. Колкото до четиритактовите това не е задължително / но все пак е пепоръчително/, въпреки че когато гася фрезата я оставям за кратко да поработи на малки обороти, но това го правя с цел понеже понякога ако я изгася директно се получава изпаткване в ауспуха от неизгорелите газове, а не да се охлади двигателя. Направете сравнение м/у фрезата и моторна косачка, и двете са с четиритактови двигатели, но разликата м/у тях е, че при фрезата може да се намалят оборотите при спиране на двигателя докато при косачката няма как да стане /отпускаш ръчката и тя гасне/.
koveslav - майстор
Stefan_62 написа:
iivanov написа:
Илчо , прав е . И мотофрезата не трябва да се гаси веднага след продължително натоварване .
При двутактовите двигатели е задължително "След по-продължителна работа с максимално натоварване да се остави двигателя да поработи за кратко време на празен ход, докато по-голяма част от топлината се отведе навън от охлаждащия въздушен поток, за да се предотврати екстремно топлинно натоварване на компонентите на задвижващия механизъм / устройство за запалване, карбуратор"
С други думи-съветват те как да пазиш пластмасите и корпусите ОКОЛО двигателя,за да не се стопят след гасене и въобще не става въпрос за самия двигател и съставните му части.Като се има впредвид конструкцията на корпусите и материалите в съвременната резачка.....ще взема да се съглася и аз-може и да са прави от тази гледна точка.Иначе може да се разтече :D
Последна промяна от koveslav на пет май 20, 2016 9:58 pm, променено общо 1 път.
Илчо Илиев - майстор
Stefan_62 написа:
Направете сравнение м/у фрезата и моторна косачка, и двете са с четиритактови двигатели, но разликата м/у тях е, че при фрезата може да се намалят оборотите при спиране на двигателя докато при косачката няма как да стане /отпускаш ръчката и тя гасне/.
Нямаше да пиша по този въпрос,но....
Стефко, на косата мАторя е двутактов,за това на бензинЯ се слага масло, не знам твоята коса как е, но моята си работи на тихи обороти...
И преди някой колега беше писал,че не гаси машините(фреза и коса) веднага след работа,така правя и аз ,но не с някаква цел, както в случая се заядохме с това охлаждане,а просто няма как ,както е на пълна газ и да натиснеш копчето, все пак докато излезеш от реда, или да излезеш на някой край, моторчето си работи на ниски обороти...
Иначе из инструкциите понякога пишат доста глупости,но.....

п.п Малко като децата се дракаме за запетайката, номера е да си бачкат машинките,че иначе с мотиката или косата си е.... :wallbash:
Stefan_62 - майстор
Илчо Илиев написа:
Стефко, на косата мАторя е двутактов,за това на бензинЯ се слага масло, не знам твоята коса как е, но моята си работи на тихи обороти...
Приятелю не си ме разбрал правилно, където е с червения текст писах за моторната коса /двутактовата/ Щилката и там обясняват, че трябва накрая да поработи на празен ход, а след това сравнявах фрезата с моторната косачка /тази дето е на колела/, тя е четиритактова на MTD. Понеже и двата вида ги водят косачки, затова за едната писах коса, а за другата косачка да се различат. :drinkers:
Последна промяна от Stefan_62 на пет май 20, 2016 8:05 pm, променено общо 1 път.
Илчо Илиев - майстор
Еми....три пъти го четох,с четири го гледах и..... :lol:
Приятелю,важното е да бачкат машинките,че иначе е зор...
:partyman: :partyman: :partyman:
dpp - специалист
Илчо Илиев написа:
Еми....три пъти го четох,с четири го гледах и..... :lol:
Приятелю,важното е да бачкат машинките,че иначе е зор...
:partyman: :partyman: :partyman:
Неа се пУашИте бе, и с ръчната стааа, мааму с**ра..
До ся кат карах на ръчна да не съм останал с неокосен двор я... :-D
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: