Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
strashko7 написа:
демек силно препоръчваш щтила :?
Значи не препоръчвам нищо, просто изказвам мнение. Преди две години когато реших да си купувам моторна пръскачка, дилемата беше дали да е Щилка или на Олео мак, която ми предложи като идея колегата "iivanov". Всички други китайски модели отпаднаха като вариянт. Щилката я бях виждал на живо и изпробвал, но за олеото само бях чел от нета. И двете ми допаднаха много и понеже не можах да избера от раз коя да бъде, хвърлих чоп и се падна да си взема Щилката. Имам 70 дървета в двора и две лозя, върши ми идеална работа, единственият проблем при моторните е че са по-тежички, но пък за сметка на това за отрицателно време напръскваш качествено. Макитата също е добър вариянт, въпреки че ще е китайско производство, но пък за английският пазар предполагам че изпълнението ще е качествено.
Не знам ти си решаваш, но аз вече при покупка на техника залагам на реномирани марки, въпреки че и доста китайски машинки се оказват много сполучливи, всичко зависи от интензитета на използването им и как ще се грижи човек за самата машина. Успех при избора.
lov - майстор
Айде да обясня и защо в случая защо не може и да се направи повърхностна закалка. Първото е че се иска качествена стомана а тя струва малко повече.Е за някой е нищо ама за многото бройки са си пара при едно серийно производство. Отделно при такива малки дебелини дори да имаме стоманата почти е невъзможно да се направи това защото пречи дебелината на материала. Няма как да загреем повърхностния слой до необходимата температура а сърцевината да остане студена.
И само информативно този метод се ползва и за други режещи инструменти при които се търсят подобни параметри. Ще се отклоня още малко от темата. На времето се разправях с една машина за обработка на кожи. Прилича на хоризонтален банциг но ножа разрязва кожата по плоскостта. Тоест от една можеш да си направиш няколко с определена дебелина. :) И там за да се получи идеален срез острието се заточва така, че да е точно на определена дълбочина в този допълнително направен слой. За неверници съм правил демонстрация, че е заточено по добре от бръснич и съм се бръснал с отчупено парче от лентата.
Та нищо ново под слънцето и не е нужно да се измислят някакви супер пупер и не знам кви си реклами че е използвана някаква стомана ма специално разработена за това. Просто всичко е доброто старо използвано от много години и няма за какво да откриване топлата вода от ново щото маркетингови трикове бол.
strashko7 - специалист
Stefan_62 написа:
strashko7 написа:
демек силно препоръчваш щтила :?
Значи не препоръчвам нищо, просто изказвам мнение. Преди две години когато реших да си купувам моторна пръскачка, дилемата беше дали да е Щилка или на Олео мак, която ми предложи като идея колегата "iivanov". Всички други китайски модели отпаднаха като вариянт. Щилката я бях виждал на живо и изпробвал, но за олеото само бях чел от нета. И двете ми допаднаха много и понеже не можах да избера от раз коя да бъде, хвърлих чоп и се падна да си взема Щилката. Имам 70 дървета в двора и две лозя, върши ми идеална работа, единственият проблем при моторните е че са по-тежички, но пък за сметка на това за отрицателно време напръскваш качествено. Макитата също е добър вариянт, въпреки че ще е китайско производство, но пък за английският пазар предполагам че изпълнението ще е качествено.
Не знам ти си решаваш, но аз вече при покупка на техника залагам на реномирани марки, въпреки че и доста китайски машинки се оказват много сполучливи, всичко зависи от интензитета на използването им и как ще се грижи човек за самата машина. Успех при избора.
аз ще я взимам от Англия и мисля че нямат нищо общо с тези в България,от познати които ползват строителни машини на макита са изключително доволни,но за селскостопанска техника нямам наблюдения и затова питам
ssiderov - специалист
[quote][/quote][quote="lov"]Айде да обясня и защо в случая защо не може и да се направи повърхностна закалка. Първото е че се иска качествена стомана а тя струва малко повече.Е за някой е нищо ама за многото бройки са си пара при едно серийно производство. Отделно при такива малки дебелини дори да имаме стоманата почти е невъзможно да се направи това защото пречи дебелината на материала. Няма как да загреем повърхностния слой до необходимата температура а сърцевината да остане студена.
И само информативно този метод се ползва и за други режещи инструменти при които се търсят подобни параметри. Ще се отклоня още малко от темата. На времето се разправях с една машина за обработка на кожи. Прилича на хоризонтален банциг но ножа разрязва кожата по плоскостта. Тоест от една можеш да си направиш няколко с определена дебелина. :) И там за да се получи идеален срез острието се заточва така, че да е точно на определена дълбочина в този допълнително направен слой. За неверници съм правил демонстрация, че е заточено по добре от бръснич и съм се бръснал с отчупено парче от лентата.
Та нищо ново под слънцето и не е нужно да се измислят някакви супер пупер и не знам кви си реклами че е използвана някаква стомана ма специално разработена за това. Просто всичко е доброто старо използвано от много години и няма за какво да откриване топлата вода от ново щото маркетингови трикове бол.





Колега,благодарим за подробната информация,която някой от нас си я имат в къщи под формата на "Металознанието на Ангел Балевски".Но не е хубаво да си създаваме конфликти между нас!За част от потребителите на тази техника може би е чужда тази материя!Ние си я знаем,но нека с думи прости бъдем полезни при избора на инструментите на всички във форума!Нали за тва си говорим тука,как да не даваме излишни пари за боклуци!И като занесеш да ти точнат една верига,да я направят както трябва!А не докато бръкнеш да извадиш 3-4 лева от джоба,оня вече ти я мята на масата готова,посинена и с мустаци!Айде бате готов си,плати си!Щото не ти се търка с пилата и нямаш точилен апарат,пък режеш рядко в годината!
Нали ужким не сме толкова богати,та да си даваме парите за евтини неща!Бе казал някой от многото англичани!
Уважавам вашата компетентност с другия колега от Троян.Но едва ли е нужно за съфорумците толкоз подробно!Все пак ви благодаря!
Бях свидетел на такава случка в централния магазин на Хускварна в Младост.В София там дет са големата работа-централата!!Влезе възрастен човек и поиска да му точнат една верига.Нищо особено.Каза,че доде стане ще прескочи отсреща до аптеката за някакво лекарство.И продавача му каза да почака 3 минути да се не връща пак!Така и стана!За отрицателно време дедото беше с наточена верига!После много отнемали от зъба!Еми на некой требва да му се прави оборот на инструментите!!!Кофти ми стана за дедото,ама какво да правим.Той човека едва ли чете форума тук!
Извинявам се,ако съм засегнал някой.Поздрави на всички и безаварийна работа по ливадите! :wink:
iivanov - майстор
Страшко , честно казано , за тази макита не можах да намеря данни . По принцип , бензиновите машини ги произвежда фирмата долмар , която е собственост на макита . Долмар са много качествени машини , ако говорим за резачки, а сякаш и моторните коси си ги бива , но специално за тази пръскачка съм резервиран . Не можах да и намеря тт данните , но съдейки по една моторна метла на долмар , нещо не се впечатлих . А моторната метла всъщност си е пръскачка , без резервоар . Като абсолютен мой лидер при пръскачките , като говорим за мощ , са италианските цифарели м 1200 -е няма такова кораво животно . А пък ако и се барне и един pump kit , ехаа ... :rolleyes:
strashko7 - специалист
iivanov написа:
Страшко , честно казано , за тази макита не можах да намеря данни . По принцип , бензиновите машини ги произвежда фирмата долмар , която е собственост на макита . Долмар са много качествени машини , ако говорим за резачки, а сякаш и моторните коси си ги бива , но специално за тази пръскачка съм резервиран . Не можах да и намеря тт данните , но съдейки по една моторна метла на долмар , нещо не се впечатлих . А моторната метла всъщност си е пръскачка , без резервоар . Като абсолютен мой лидер при пръскачките , като говорим за мощ , са италианските цифарели м 1200 -е няма такова кораво животно . А пък ако и се барне и един pump kit , ехаа ... :rolleyes:
Engine: 4-Stroke
Displacement:75.6 cm³
Power Rating: 2.7 kW
Fuel Tank Capacity: 1.8 litres
Oil Tank Capacity: 0.22 litres
Chemical Tank Capacity: 15 litres
No Load Speed: 2800 - 7400 rpm
Spray Range (Horizontal/Vertical): 16 / 13 m
Max air volume: 14.1 m³/min
Max air velocity: 85 m/sec
Noise sound pressure: 95.4 dB(A)
Noise sound power: 110.1 dB(A)
Noise K factor: 2.9 dB(A)
Vibration no load: 2.7 m/sec²
Vibration K factor: 0.8 m/sec²
Dimensions: 420x440x595mm
Net weight: 14.1 kg
тези данни са описани за макитата,ще трябва да взема някоя от тях до месец,месец и нещо.А косачките на макита като качество казваш са добри
Stefan_62 - майстор
"strashko7", я кажи първо за каква площ ще ползваш косачката и за колко броя дървета или масиви ще използваш пръскачката. Може да се намери и по-оптимален вариянт, примерно качественна машина, но на по-тънка цена. Всяка машина се избира според интензитета на работа или определеното количество обработваема площ или дейност на работа.
strashko7 - специалист
Stefan_62 написа:
"strashko7", я кажи първо за каква площ ще ползваш косачката и за колко броя дървета или масиви ще използваш пръскачката. Може да се намери и по-оптимален вариянт, примерно качественна машина, но на по-тънка цена. Всяка машина се избира според интензитета на работа или определеното количество обработваема площ или дейност на работа.
ще ти кажа но не е оправдано за площта която дори не обработвам съвсем рядко защото съм в чужбина
два двора по декар и половина по около 30-40 дръвчета,като единия има скеле с лозници по двете външни огради.
причината да искамда купя машините е да оправдая фирмен разход вместо да ги платя като данъци.но така и така ще харча доста пари поне да е за нещо качествено.това което би ми вършило работа в България е пръскачка,косачка и резачка
lov - майстор
ssiderov написа:
Колега,благодарим за подробната информация,която някой от нас си я имат в къщи под формата на "Металознанието на Ангел Балевски".Но не е хубаво да си създаваме конфликти между нас!За част от потребителите на тази техника може би е чужда тази материя!Ние си я знаем,но нека с думи прости бъдем полезни при избора на инструментите на всички във форума!Нали за тва си говорим тука,как да не даваме излишни пари за боклуци!И като занесеш да ти точнат една верига,да я направят както трябва!А не докато бръкнеш да извадиш 3-4 лева от джоба,оня вече ти я мята на масата готова,посинена и с мустаци!Айде бате готов си,плати си!Щото не ти се търка с пилата и нямаш точилен апарат,пък режеш рядко в годината!
....................................................................................... :wink:
Това за веригите и точенето по тази начин е писано и обсъждано в темите за резачките. Тъй че също нямаше смисъл и от твоя разказ. Ми кътай си книжката на Балевски както аз си кътам записките на проф. Дянков дето ми е водил металознанието.....
Никой не се е опитвал да създава конфронтация във форума но точно такива мнения по този начин се объркват хората които не са запознати с материята. Това че аз или ти сме на ясно и си мълчим не помагаме с нищо на никога и тогава какъв е смисъла на форума. :? Щом така смяташ че създавам конфликти няма смисъл да влизам в него.
Спрях да пиша в темата за соларите ще спра да пиша и тук. Пък за останалото съвсем сериозно ще се замисля след като човек регистриран миналия месец и с 26 поста до тука ми прави забележка ще я взема в предвид.
iivanov - майстор
Сам направи разлика за дебита.
Макита - 842 м3/ч
Олео мак ам 162 - 1200 м3/ч
Щил - 1300 м3/ч
Цифарели м 1200 - 1672 м3/ч
Ъъ, това е по памет.

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: