Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Salvador - специалист
Важно е какви са плевелите.Всеки вид е със специфичен растеж. Многогодишните имат общо взето сходен механизъм.Имат пролетен и есенен цикъл. На пролетния движението е от корените нагоре. В есенния цикъл е обратно-започват да натрупват в корените, за да могат да преживеят зимата. Тогава внасянето на листните препарати е най-ефективно.
nikolson - майстор
Salvador написа:
Важно е какви са плевелите.Всеки вид е със специфичен растеж. Многогодишните имат общо взето сходен механизъм.Имат пролетен и есенен цикъл. На пролетния движението е от корените нагоре. В есенния цикъл е обратно-започват да натрупват в корените, за да могат да преживеят зимата. Тогава внасянето на листните препарати е най-ефективно.
Механизмът на действие на хербицидите е разнообразен и не е зависим само от сокодвижението. Някои блокират обмяната на аминокиселините, други спират растежа на клетките, трети ограничават усвояването на вода и хранителни в-ва.
АКУРАТ 60 ВГ е сулфонилуреен хербицид,който се абсорбира от листата на поникващите плевели и бързо се придвивжа към вегетативните върхове на листата и корените скоро след проникването му.В чувствителните растения делението на клетките спира часове след прилагането на препарата, което предизвиква спиране на растежа на листата и корените.
SEV - специалист
Мотикрон,ако не искате да ползвате химии.
nikolson - майстор
SEV написа:
Мотикрон,ако не искате да ползвате химии.
Чичо Гугльо нищо не казва. Дай нещо по-конкретно.
iivanov - майстор
nikolson написа:
SEV написа:
Мотикрон,ако не искате да ползвате химии.
Чичо Гугльо нищо не казва. Дай нещо по-конкретно.
http://www.fermer.bg/%D0%BC%D0%BE%D1%82 ... 18700.html :-D
Методи - специалист
Ще повдигна малко темата за къпиняка.
Механично няма да я премахнете. Няма начин. При мен в двора има много къпина, дива. А, па дивата лоза в съчетание с къпината е мор. Прочетох, но няма много информация, че къпината расте на кисели почви. Явно метода е един, без да пръскате с хербициди, да се внесе гасена вар за промяна на киселинността на почвата. Така ще направя аз през септември, та да видим дали ще подейства. Според мен това е начина, като се промени средата на която вирее къпината, а не с некакви химии.
hidrazin - майстор
Методи написа:
...Според мен това е начина, като се промени средата на която вирее къпината, а не с некакви химии.
Забрави. Ще се омахаш от копане и пак ще расте.
Говоря за дивата влачеща къпина. При мен е най-много до оградата с комшията.
И то там дето навремето е имало варница за съхранение на вар.
Преди няколко години като сях там райграс и копах за капковото намерих още мека вар под найлон.
Така че си ги избийте тези глупости от главите с "природосъобразно" земеделие.
Плевела нищо не му пречи и си расте дето си иска.
Яко химията и това е.
:partyman:
Методи - специалист
hidrazin,
Аз пък ще пробвам с варта, така съм си наумил, пък да видим какво ще стане. Ако си прав значи аз съм глупав, че не се уча от патилите като теб.
Химията не я отричам, но я оставям за най-накрая.
Благодаря все пак за информацията и съветите.

Тема "Съвет за премахване на къпини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: