• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
Как можа да утепаш птеродактила, бре?
За задръстванията почакай още малко, тогава ще са истински!
nv952 - майстор
kuger написа:
Как можа да утепаш птеродактила, бре?
:sad:
Оффф да знаеш как го гледах...даже щях в Бургас да си го взема ама кво да праиш.
Без да искам.
Пуснах го в тревата и той все след мен върви. :?
Държа маркуча,на едно място стоя и реках да си мръдна крака с 10 см и то животинчето било точно зад мен. :проба:
Ама и аз не погледнах къде стъпвам #-o :rolleyes:
kuger - майстор
Е, и аз опитах да издоя котката /майка от 2 дена/, ама тя бърза, че и вряка :-D
DeyanS - специалист
n_a написа:
Бъдете био, бъдете еко :-)
Вместо фолио, слагайте слама. Пак няма излишно изпаряване, няма плевели, а ДядоБоже като полива, си го поема.
Балите са евтини, нещо като 2-3 лв, по път все ще има някъде
Аз имам следното питане към тези, които вече имат опит с "мулчирането" със слама или окосена трева. Реших да изпробвам този метод и положих предварително изсушена окосена трева между някои редове на домати, краставици и пипер. Поливам веднъж седмично. Действително останах доволен от това, че беше останала влага и бях ограничил плевелите. Но се замислих дали задържането на влага в едно с такава тревна покривка не създава благоприятни условия за развитие на болести и неприятели. Забелязах, че бяха се завъдили май някакви въшки (черни насекоми с крила и техните яйца), които напръсках успешно с децис. Като пръсках, напръсках и самата трева. Може и да няма връзка, защото ги имах и в по далече ред, където нямаше трева, но е в по-сенчесто и респективно влажно място. Питането ми е да знам дали сега като засуши да разстеля трева при всички зеленчуци.
Andri01 - майстор
От години ползвам окосената трева за мулчиране на доматите и краставиците. няма проблем.Слагам я във вадите. От тази година ползвам т.н."мулчиращо фолио",между редовете. Определено намалява плевелите...за сега поне. Закрепването му обаче и малко проблематично ,но го измислих . :?
Делян - специалист
Колеги, имам въпрос за една лозичка.
Есента бучнах няколко бели десертни сорта. Миналата седмица ги отринах и по-ранните сортове вече бяха тръгнали. Този суперран Болгар обаче ми прави впечатление, че е тръгнал по-отдолу - това дали е подложката или е от културния сорт? Да я оставям ли тази пъпка да нараства? Ако е от дивачката ще отнеме силите на горните пъпки, все още има време да се събудят и те. Как мислите?

Прикачен файл

22-superran_bolgar-pokarvane-04_16.jpg
timo1 - специалист
Според мен не е от дивачката,не ги пипаи,където е присадката горе това разширеното е от облагородената пръчка. :partyman:
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Моята градина (Въпроси за зеленчуци,овошки и други)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: