• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nv952 - майстор
Поръчах и ще очаквам пратката в събота с доставката до село. :)
kuger - майстор
nv952 написа:
Поръчах и ще очаквам пратката в събота с доставката до село. :)
Много си чевръст, щях да ти предложа безплатна доставка до Бургас :-D
Andri01 - майстор
7м. -4,90лв зелената ,ширина 1,70м.,от магазин до пазара във Варна. Не помня обаче на килограм колко идва.
ivouz - специалист
Имам арматурна скара с 15см. очи мислех нея да ползвам направих си метална конструкция.
Дали няма да загрява или да ползвам мрежата?
Ще стане ли тая мрежа и за доматите,или да пускам тел?
Andri01 - майстор
Мисля,че за доматите не става. Аз слагам колове за тях.Арматурната скара може би ще стане,но е хубаво да я прекараш поне с миниум.
ivouz - специалист
Миниум???Това грунд ли ще рече?
Andri01 - майстор
Да,по мое време !?!? :) се казваше миниум.Беше ярко червен,"оловен" миниум.Продаваше на прах и се правеше течен,мисля с разредител или АМБ.
chicho_mitko - специалист
При мен редовете са къси - около 2 метра, та мисля да взема арматурна мрежа фи 4 мм, 4Х2 метра. Режа на две и става 2Х2 . Ще я заваря на арматура осмица като рамка и отдолу в двата края ще оставя по 0.8 м - 0.5 м за забиване в земята и 0.3 м над земята. Ще я боядисам с боя 3 в 1, в светли тонове. С такава съм боядисал парапета на верандата и при напичане от слънцето не се нагрява много - спокойно може да държиш ръката си върху него. Та мисля, че няма да има проблеми с температурата. Ама това догодина, че вече съм разпънал найлоновата мрежа и съм ги насадил (краставиците).
hidrazin - майстор
С миниум се прави най-добрия грунд. Не се разваря почти в нищо, с изключение на някои киселини.
Класиката е смесването му с безир за да може да се нанесе и да се задържи за ръждата.
По принцип отдавна не го ползват в масовите грундове защото е много отровен. Особено когато е на прах и се вдиша.
Тая боя 3 в 1 е пълен таш...ак и кал в ушите ама за тая работа ще стане. Все пак ще сееш краставици.
Напичането няма да е проблем - коловете за домати са ми метални и няма грижа.
За да не се напича толкова може да грундираш с някакъв обикновен грунд и отгоре сребърен феролит.
:partyman:
Stefan_62 - майстор
Конкретно за краставици и зелен боб /който влече/ от няколко години използвам този вид мрежа, евтина е 0.50ст. на метър и издържа на всякъкви атмосферни условия /зимата изобщо не я прибирам/. Опъната м/у колове става като арматура. Колкото до доматите и моите ги прикрепям към арматура 6мм.
Изображение
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15

Тема "Моята градина (Въпроси за зеленчуци,овошки и други)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: