• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Krass - майстор
kuger написа:
Браво за мерака, ама...., заеби за малко тая градина, я виж на вън колко мацки има за опрашване :razz:
И аз отдавна мисля да му драсна 2 реда в тоя смисъл. Заеби селската работа, то от нея никой не е избягал, и докато има мама и тати, гледай мацките. А аз понеже съм на жизненото поприще в средата, да се пооплача. Изгоря ми водната помпа. WILO 4-0808. Турбината се задръстила с пясък, блокирала, гръмнал кондензатора и мотора се опекъл. Сега съм ВИДА 4, но водата е поне 2 пъти по-малко. Преди за ден полея всичко, а сега да брадясаш. :sad:
hidrazin - майстор
Е, ами значи няма да ти трябва кондензатор за помпата. Що толкова препираше за кондензатор, не знам. :? :-D
:partyman:
ZMeyGorianin - майстор
hidrazin написа:
Еми кой е казал че прегаря? Не прегаря или поне не бързо.
Просто е толкова евтина че не си заслужава да я чистиш и събираш.
Само дето малко ме нерви рязането ...
Кажи някой ефективен и лесен начин на рязане, че съм пред нервна криза :x
Взех такава мрежа на руло /зелена/ и като взех да я разпъвам се оказа, че трябва да се цепи, за да стане 1.5 м. широка. Да, ама тя е смотана като въже и не се реже равно - как по дяволите да я проследя къде отива за да стане с еднаква ширина, а не на вълни?!
Четох някъде из темите за ползване на варел, но не схванах идеята. Опитах с 120 л. бидон, ама пак се криви...
stiv1961 - майстор
съвет: Нахлузете мрежата на варел или бидон и срежете по-средата. /Иначе е много трудно да се прецени къде да бъде отрязана./ Прекарайте по страните тел или сезал. По тази начин ще я опънете много лесно на желаното място
Като я нахлузиш на бидона се оформят ромбовете на мрежата. Остава да я отрежеш в права линия.
EDI - майстор
Аз си карам по бабешкия начин за краставиците - набивам коловете, опъвам три тела и със сезал правя малко мегдан за катерене.За 1 час съм готов.Есенес режа сезала и на боклука, ако се е скапал.Тая мрежа я пробвах 2-3 години, ама се отказах.Тая година и с доматите съм бърз.Бабата направи разсад за безколови домати.Бях ги пробвал преди 3 години, сладка работа.Лежат си по земята и си раждат здраво.Не са рома, кръгли и сладки са, но не им знам сорта.
kr1100 - майстор
nv952 написа:
:)
...Най горе пускам един профил 2х2см и свързвам с него коловете
в средата пак така
А най долу мисля че няма нужда. :?
Долу има смисъл от тел през мрежата /от кол до кол/ Капковата тръба със скоби ф16 /тел е закачена за тази тел т.е. няма нужда от колчета.
http://www.filbo.eu/bg/product/907-skob ... -do-f-32-/
kuger - майстор
ZMeyGorianin написа:
hidrazin написа:
Еми кой е казал че прегаря? Не прегаря или поне не бързо.
Просто е толкова евтина че не си заслужава да я чистиш и събираш.
Само дето малко ме нерви рязането ...
Кажи някой ефективен и лесен начин на рязане, че съм пред нервна криза :x
Взех такава мрежа на руло /зелена/ и като взех да я разпъвам се оказа, че трябва да се цепи, за да стане 1.5 м. широка. Да, ама тя е смотана като въже и не се реже равно - как по дяволите да я проследя къде отива за да стане с еднаква ширина, а не на вълни?!
Четох някъде из темите за ползване на варел, но не схванах идеята. Опитах с 120 л. бидон, ама пак се криви...
Ти си от Варна, бре, нямаш ли познат рибар-мрежар, та да я сцепи? Я да ми я пратиш тая мрежа :shock:
hidrazin - майстор
ZMeyGorianin написа:
Четох някъде из темите за ползване на варел, но не схванах идеята. Опитах с 120 л. бидон, ама пак се криви...
Ами нахлузваш на бидоня и цепиш. И какво като се криви? После ще я опънеш на коловете и телта.
То и мен малко ме изнерви първия път. После се запасих с бялата.
kuger написа:
Я да ми я пратиш тая мрежа :shock:
Стига бе. Да ти пратя от зелената ама ще си платиш Еконта. :-D
:partyman:
kuger - майстор
hidrazin написа:
Стига бе. Да ти пратя от зелената ама ще си платиш Еконта. :-D
:partyman:
За мен ли да остане? :partyman:
hidrazin - майстор
kuger написа:
hidrazin написа:
Стига бе. Да ти пратя от зелената ама ще си платиш Еконта. :-D
:partyman:
За мен ли да остане? :partyman:
Ми на мен за къв чеп ми е? Имам си от бялата и ще стигне за доста години.
Тая зелената е 10-тина метра. С Еконта-а ще се набуташ с доставка и ще ти легне много.
На пазара е стинки.
:partyman:
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Моята градина (Въпроси за зеленчуци,овошки и други)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: