Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
bigdragon - майстор
Моят опит в двора говори следното:
Тока си е удобство, но ако машината обикаля по двора и около дръвчетата, по-добре е без кабел...
Резачка - електрическа
Коса и косачка - Бензинова.

ПП Косата гледай да е с велосипедна ръкохватка, по-удобно е.
Изображение
EDI - майстор
Парцелчето на вилата ми е малко - около 450 квадрата, но площта за обработка е около 150-200 квадрата и няма много треволяк, имам 4-5 дръвчета, не оставям драки, храсти и други такива и елчето ще ми е достатъчно, да си окося пролетно време вътре и чат пак през сезона пред оградатана улицата.Вярно, че ще разпъвам кабел, ама за малка площ и то без сериозна трева не си заслужава да обслужвам бензинова.
Stefan_62 - майстор
magiccrafter написа:
Здравейте,кой от двата бихте избрали? :)
Здравей и добре дошъл във форума, първо кажи за каква площ и трева ще го използваш тримера и после чакай отговор. Във форума има доста изписано по въпроса и за тримери и за моторни коси, предполагам си попрочел темите, а и зависи с какви финансови средства разполагаш. Може и да ти се предложи и нещо по-добро. Уточни за какво става на въпрос и предполагам някой ще ти даде съвет. Аз бих предпочел нещо по-марково, но всичко опира до финансиите. :drinkers:
magiccrafter - напреднал
Stefan_62 написа:
magiccrafter написа:
Здравейте,кой от двата бихте избрали? :)
Здравей и добре дошъл във форума, първо кажи за каква площ и трева ще го използваш тримера и после чакай отговор. Във форума има доста изписано по въпроса и за тримери и за моторни коси, предполагам си попрочел темите, а и зависи с какви финансови средства разполагаш. Може и да ти се предложи и нещо по-добро. Уточни за какво става на въпрос и предполагам някой ще ти даде съвет. Аз бих предпочел нещо по-марково, но всичко опира до финансиите. :drinkers:

Финансовите средства са до около 250 лева. Искам да е електрическа машинката. Площта е около 700 квадрата макс.
Селски двор с неравен терен с различни видове треви и буреняци.
Измежду не толкова марковите, тези ми се струват добре, ама знам ли вече..
Stefan_62 - майстор
Щом си харесал тези двете моето мнение е да вземеш по мощната, но за тези пари можеш да си вземеш и някоя читава китайска моторна коса например като тази на колегата Илчо Илиев.
http://bulpower.net/products/details.php?prodID=232&
Казва, че бил много доволен от нея, а и по-добър вариянт е от електрическа, представяш ли си какво е да опъваш кабел на 700кв., по-добре моторна, но ти си решаваш.Както ти казах до 250лв. може да си харесаш доста добра моторна. Прочети подробно тази тема и си реши.
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... &start=460
:drinkers:
iivanov - майстор
Гледам , Драгозов , от Аргомаркет , е намалил китайската моторна коса на 239. Има си и сервиз , дето могат да и пристегнат гайките , ако има нужда.
Иначе мен , при него , ме изкефи цената на хуск 345 xr. :partyman:
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Иначе мен , при него , ме изкефи цената на хуск 345 xr. :partyman:
Може би имаш впредвид Хускварна 345 FR, не видях 345XR
iivanov - майстор
Ъъъ, да. Абе тва е моделчето с включен циркулярен диск и предпазител.
magiccrafter - напреднал
Stefan_62 написа:
Щом си харесал тези двете моето мнение е да вземеш по мощната, но за тези пари можеш да си вземеш и някоя читава китайска моторна коса например като тази на колегата Илчо Илиев.
http://bulpower.net/products/details.php?prodID=232&
Казва, че бил много доволен от нея, а и по-добър вариянт е от електрическа, представяш ли си какво е да опъваш кабел на 700кв., по-добре моторна, но ти си решаваш.Както ти казах до 250лв. може да си харесаш доста добра моторна. Прочети подробно тази тема и си реши.
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... &start=460
:drinkers:
Не си зададох въпроса добре в началото.
Като марки/качество за тези двете, какво можете да кажете(който има опит/наблюдения)?

Тема "Тример за трева" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: