Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Svetoslavoff1 - майстор
Здравейте,
Преди 2-3 г бях купил 1л хербицид НАСА - 6-7лв беше и го ползвах само за тротоара и оградата към улицата. Днес реших да купя пак, че свърши и изненадааа - станал 15лв/л!
Та затова и споделям тук дали сте пробвали нЕкоя друга технология. За копането ясно, но...
Примерно с туристическа газова бутилка, шланг и някаква горелка(пърлачка?). 1 път на месец или според както си покаже... :? Би било, ако би, и по-екологично.
Някой практикувал ли е нещо подобно? Резултати?
Поздрави!
:partyman:
hidrazin - майстор
Станал бил 15 лева литъра... Ми смени магазина. Ето без да се напъвам:
http://agro-magazin.com/index.php?main_ ... 485ceb1ae9
То тези НАСА, Глифозан, Глифоган, Раундъп ... са все едно и също нещо. Просто търговските имена са други.
По-евтино - например от Турция.
Горещата вода не помага много. Пробвано. Пък и излиза мнооооого скъпо.
С един литър НАСА за 9 лева (ако го вземам на туба от 5 литра) ще "оправя" почти декар.
Я сметно колко гореща вода ще ти трябва и колко ще ти струва да я стоплиш. :-D
:partyman:
Svetoslavoff1 - майстор
И това си го помислих, но си требе пароструйка, парата да е с температурата на попарване на зелената маса. Пък и размотаване на маркучи, кабели, някак си не ми се чини да е много мобилно.
Svetoslavoff1 - майстор
Хидра, благодаря за линка. Бях почти абониран за една фирма -вносител, уж ми продаваха по цени на едро, но явно нещо...
Та затова и не бях проверил другаде.
nikolson - майстор
Така. Да уточня, че мързела ми (да пиша) води до недоразумения. НАСА-та и др. са си по десетина лева литъра. По-важното е за водата. Врялата вода прониква в почвата и за малки площи е незаменима. Говоря за вряла вода 30-50 литра изляти на три-четири квадрата. Попарва и спящите семена. Хербицида унищожава само живи растения. И при мене е изпитано, ефекта е по-продължителен. За пари не говоря, макар че 3-4 кВт едва ли са проблем два-три пъти на сезон. Имам пейка под едно дърво, където варим и зимнината, та и тая вода влиза в употреба. :lol: Бяхме коментирали и "Арсенал"-а, но той е за тротоари и др., където няма да никне нищо пет години. Обещаха от Турция, да видим.
hidrazin - майстор
nikolson написа:
... 3-4 кВт едва ли са проблем два-три пъти на сезон...
При идеални условия за да заври 100 литра вода ще ти отидат не 10kW а 10kW/h.
И тези 30-50 литра на 3-4 квадрата са слой с дебелина около сантиметър.
Ще попари това което е пораснало и само семена на плитко - 2-3 сантиметра.
Лично пробвано - когато варя буркани и аз така правя но след 10-тина дни пак е джунгла.
А там дето съм напръскал с Глифозат смесен с амониева селитра е пустиня. :-D
:partyman:
Stefan_62 - майстор
Въпреки, че темата е на друга тематика, подкрепям "hidrazin" за Глифозата смесен с амониева селитра. Аз пръскам когато се наложи само с него и съм много доволен. В годината ми отиват около 2-3л. да пръскам там където не мога да мина с косачката или фрезата /покрай оградата, плочките на улицата и в междуредията на лозето/. Мисля, че 20-30лв. за годината не са кой знае колко, че човек да се мъчи с горелки, вряла вода или по друг начин, но не е лошо да пробва човек някоя и друга алтернатива за борбата с плевелите.
ivouz - специалист
Тая НАСА колко се слагаше в една гръбна пръскачка че етикета нещо съм го загубил благодаря!
Stefan_62 - майстор
ivouz написа:
Тая НАСА колко се слагаше в една гръбна пръскачка че етикета нещо съм го загубил благодаря!
150мл. на 10л. / за Наса/ вода.Аз винаги завишавам малко дозата с около 50мл., но както писаха и по-горе, разтвори първо две шепи амониева селитра във водата /за по-добобър ефект на действие на хербецида/ и след това добави самият хербецид.

Тема "Алтернатива на хербицид?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: