• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kolev_k - специалист
Здравейте,Посях си домати,някои се хванаха,други не.Ще сея още на мястото на изсъхналите.Сложих им птича тор в дъното на дупките,комбинирана някаква от агроаптеката отгоре.Та въпроса ми е:Режим на поливане,режим на пръскане(от аптеката ми продадоха Карате против скакалци-много ги има)и бордолезов разтвор.Та как да ги редувам,на какъв интервал?Благодаря ви!
zmiori - специалист
Бордолезов разтвор след всеки дъжд и не по рядко от 14-15 дни. Той е контактен, търси системен.
За другия според срока му на действие.
Stefan_62 - майстор
Ако си ги заседил скоро не бързай да пръскаш с препарати на медна оснава /забавят растежа/, вече като дръпнат може. С Каратето можеш да пръскаш веднага, а колкото до поливките непрекалявай отначало, след засаждането поне един път в седмицата, а когато започнат да завързват плод през 3-4 дена, но пак зависи от метео условията. Порови се из "Градинарството" има доста изписано по въпроса.
forski - специалист
Aз ги пердаша със Шавит+Нуреле, нямам оплаквания, да се внимава с Нурелето че има голяма карантина 28 дни!
Stefan_62 - майстор
forski написа:
Aз ги пердаша със Шавит+Нуреле, нямам оплаквания, да се внимава с Нурелето че има голяма карантина 28 дни!
С Нурелето все още става, но когато започнат да зреят ако се наложи пръскам с "Моспилан" карантиният му срок е 3 дни за зеленчуци. Иначе от фунгицидите редувам "Верита"; "Ридомил Голд"; "Шавит";"Дитан"; "Фунгуран" и "Корсейт" и проблеми съм нямал.
nikolovvd - майстор
Едно време ядяхме домати, защото нямахме пари за кебапчета, а сега ядем кебапчета, защото нямаме пари за домати.
iivanov - майстор
nikolovvd написа:
Едно време ядяхме домати, защото нямахме пари за кебапчета, а сега ядем кебапчета, защото нямаме пари за домати.
Аз пък , наскоро си купих домати , дето ми биеха на пестицид , като ги ядох . Нищо не ми стана , само малко се одрисках. :-D
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Нищо не ми стана , само малко се одрисках. :-D
Иво, ракията ти е била малко :lol: и не е могла да стегне домата в стомаха, затова си имал проблем :lol: :partyman:
iivanov - майстор
Аа , не ми е малко ракията , имам още към 40 кила в бидоня , а преди седмица заложих едни ябълки. :partyman: А по темата , от вършене на хорската работа , едва днес засях доматите.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

Тема "Домати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: