• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iva6ki - специалист
Като гледам си се ориентирал :) тъй че успех в покупката и да се похвалиш :wink:
iivanov - майстор
Вискяр , това , на клипчето е 8 коня янмар . Аз имах в предвид големия брат от 13 коня . Когато е с фрезата машината е много добре балансирана и учудващо леко се работи с нея . Ако я ползваш само с фрезата е ОК , но за мен това е непълноценно използване . Аз закачам ремарке , а на адаптер плуг и картофовадач . Тук , колега , има едноредова картофосадачка за мотоблок и същата отлично би паснала на куботата ми , но не садя толкова , за да инвестирам .
iva6ki - специалист
Малко подобрения :wink:
P.S. Някой ако разполага с книжка от едно време нека я качи че имам само за двигателя.

Прикачен файл

CAM00197.jpg

Прикачен файл

CAM00196.jpg

Прикачен файл

CAM00195.jpg

Прикачен файл

CAM00194.jpg
iva6ki - специалист
Напредваме с приставките :roll:, редуктора е готов само корпуса и връзките.

Прикачен файл

rr.jpg
rr.jpg (91.76 KиБ) Видяна 5365 пъти

Прикачен файл

ttt.jpg
ttt.jpg (98.38 KиБ) Видяна 5365 пъти

Прикачен файл

tt.jpg
tt.jpg (97.95 KиБ) Видяна 5365 пъти
milen56 - специалист
Колеги, моля, ако знаете къде има сервиз и магазин за резервни части за машинката от първа и втора снимка, да ми помогнете с някакви кординати. Проблема е в скоростите. Носих ги на един майстор и като ги разглоби, каза, че вътре всичко е тотална щета. То били изядени зъбните колела, шлиците на валовете, разбити лагери и какво ли още не. Та думите му бяха да намеря всичко ново за вътре и той щал да ги нареди за 1час. Ако има нещо по Монтанско ще е най-добре, но ако няма ще ги карам и по далече. Имам и още едно но той не поиска да го отваря и него, защото и там щало да е същото. А неговия приблем е, че лоста се мести по скалата, но не се случва нищо. На която и скорост да включа нищо не се случва.
iva6ki - специалист
Ако си сигурен че е тотал щета си вземай машинката и бягай от майстора намери си по обява рециклирана скоросна кутия, пловдивско се намират (подмяната е лесна за човек с елементарни познания и желание) а твоята за резервни части.Магазин по монтанско за части трудно.
milen56 - специалист
Ами мисля, че е тотал. Като видях шлиците на вала при съединителя, та те са станали остри като бръснач. А имам и още една кутия. Но тя не е отваряна, а на нея проблема е, че като се мести лоста по фиксатора не се случва нищо. Все едно е откачен. Та и нея май сам ще трябва да си я отварям, ама като не съм отварял такова нещо малко ме е страх.
Благодаря.
iva6ki - специалист
Скоростната кутия не е сложна, може пък от двете да събереш една, като ако се навиеш
да правиш ти препоръчвам пълно разглобяване и препипване на лагерите (при необходимост смяна)
има съвместимост на някои части от BCS 753
http://dox.bg/files/dw?a=e03af72d63
В линка е оригиналната книга за мотоблока и според мен е добре обяснено тъй че както прецениш :wink:
tzvtz - напреднал
Здравейте,
И аз се интересувам за този мотоблок и видях в нета, че във Вършец имаше някакъв сервиз за рециклиране на такива двигатели.
Добър ден. Търся информация дали се намират части за съединител на акме? Мисля да купя едно акме, но има проблем със съединителя. Благодаря за всяка информация. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Пловдивски мотоблок с двигател акме-информация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: