• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
От долу на горе:
L1 - вход фаза (задължително фаза)
N - вход нула
U и V към мотора като там няма значение кое къде ще отиде
Символа за земя предполагам ти е известен.
На двете места където го има свързваш съответно жълто-зеления на захранващия кабел и жълто-зеления на кабела към помпата.
Ключът може да си го оставиш в положение постоянно включено. Може и да го елиминираш.
На L1 задължително фаза защото електрониката има реле със само един контакт.
Ако шибнеш там нулата, ще ти изключва мотора но фазата пак ще ходи до него. Не е гуд. :-D
:partyman:
themask - специалист
Благодаря :prayer:

Това означава, че не е добра идея да се слага щепсел на флуидконтрола, защото няма да знам на кое краче ще е фазата. Или ако сложа и го пъхна в контакта, не трябва да го вадя :)
kuger - майстор
themask написа:
Благодаря :prayer:

Това означава, че не е добра идея да се слага щепсел на флуидконтрола, защото няма да знам на кое краче ще е фазата. Или ако сложа и го пъхна в контакта, не трябва да го вадя :)
Що да не може, монтирай си от усилените, при тях не можеш да обърнеш захранването.
hidrazin - майстор
themask написа:
Това означава, че не е добра идея да се слага щепсел на флуидконтрола, ...
По принцип не е добра идея. Решенията са няколко.
- Може да си маркираш щепсела и контакта
- Може да го направиш на твърда връзка
- Може да използваш от усилените на kuger
- Може да използваш от промишлените контакти и щепсели. Като тези:
http://joiven-eshop.com/category/57/ind ... takti.html
Въпрос на избор. Първия с маркирането най не ми се нрави. :-D
:partyman:
themask - специалист
Вариантът с промишлените май е най-удачен.
nv952 - майстор
hidrazin написа:
U и V към мотора като там няма значение кое къде ще отиде
Добре.
Ако може само кажеш какво значи U и V? :)
И още нещо.
На духалката,която е в кухнята,връзките вътре бяха с такива тапички (не се казват така но Хидразин ще се сети) и стиснати с клещи или специални клещи.
Мисълта ми е че едната беше нагряла бая здраво и беше почерняла..съответно печката работеше когато си иска.
Имай го в предвид за в бъдеще.
тук се виждат.
download/file.php?id=96724&mode=view
vlad0 - специалист
Сори пак че оспамвам темата на колегата но да доложа за помпата. Та за Хидразин една почерпка :drinkers: , оказа се прав, стегнах по-добре холендъра и работата заспа. А преди това бях решил да я Фърлям къде хора не минават. Ей, тоя форум е голЕма работа :partyman:
themask - специалист
vlad0 написа:
Сори пак че оспамвам темата на колегата но да доложа за помпата. Та за Хидразин една почерпка :drinkers: , оказа се прав, стегнах по-добре холендъра и работата заспа. А преди това бях решил да я Фърлям къде хора не минават. Ей, тоя форум е голЕма работа :partyman:
Е, ако ще я хвърляш, свиркай :) Ще мина да я взема.
Аз моята тия дни ще я съчетая с флуидконтрола, после трябва да намеря с какво да пробия бетонната стена между мазетата, за да мине тръбата ф32 и после започваме с тръбните приключения.
:partyman:
vlad0 - специалист
Абе и аз бях решил да се вкарвам в тея приклячения с тръби, пръскалки, програматори и т.н обаче ме домързя и измислих друг вариант - помпата от Лидъл+една пръскалка Гардена-аквазум. Пускам я, пия една бира, местя я, пия още една бира и готово. При мен е ок, защото живеем постоянно там, ако е вила където се ходи по-рядко си трябва автоматична система.
Andri01 - майстор
С този начин на "местене" няма ти остане пари да си платиш водата само! :drinkers: :-D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Поливна система от А до Я (и много въпроси)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: