Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Linux-Code - специалист
Борчето е купено 2009 г. и от тогава до сега го държа постоянно на терасата, зимата не го прибирам. Не му помня името, но съм прикачил снимки, като на 1-вата снимка е от миналото лято на 2014 г. ( когато е живо ), а на 2-рата снимка е от днес. Поливам го редовно, но тази година от началото на Април, най напред долните клони започнаха да потъмняват до кафеникав цвят, след което да изсъхват, и така до като изсхъхна и върха. Редовно го поливах, но не съм го торил с нищо до сега. Каква е причината да стане така, има ли шанс да го съживя? Ето снимки:
Прикачен файл:
STA45718.JPG

Прикачен файл

0.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Кажи му " Лазаре, стани!"
LazarGanev - "Велик майстор"
Точно така, чувал съм, че помага!
Stefan_62 - майстор
Пиши го бегало, то цялото е изсъхнало, а и като гледам май си го оставил на слънце, а младите борчета искат по-сенчесто място. Трябвало е да го засадиш по-рано на постояно място в тази съксия не може да му се развива кореновата система.
hidrazin - майстор
Е, поне от него ще стане хубава факла. Ще изгори бързо но за сметка на това буйно. :-D
:partyman:
Тани - модератор
n_a написа:
Кажи му " Лазаре, стани!"
LazarGanev написа:
Точно така, чувал съм, че помага!
Помага, ама не тебе, щото ти викат Лазар :lol: Аз ако ги изрека, ако е станал ще умре като борчето :wink:
Linux-Code - специалист
Stefan_62 написа:
Пиши го бегало, то цялото е изсъхнало, а и като гледам май си го оставил на слънце, а младите борчета искат по-сенчесто място. Трябвало е да го засадиш по-рано на постояно място в тази съксия не може да му се развива кореновата система.
Всъщност на тази тераса има слънце само до 12:30 h обяд, и след това се измества от другата страна на блока, понеже е източна терасата. Понеже един познат ми каза че понякога имало шанс да се спасят борове, но ако все още върхът им бил здрав. На друго място четох, че когато клоните покафенявали преди да изсъхнат, значи е заболяло. Но ясно е, че няма вече никакъв шанс.

Тема "Мога ли да съживя изсъхнало хибридно борче?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: