• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kvd74 - специалист
Привет на всички.Искам съвет каква марка моторена коса да си избера.Хич не ми се купуват от най евтините,но и над 250-300лв.не ми се дават,защото се касае за 1,2 декара площ.
До преди 2 години оправях всичко с ръчната коса,но от тогава един съсед роднина ми даваше неговия/Грило-Петров/и някак си е по приятна работата.Неговата ми изглежда доста корава машина,като се има в предвид че е на тройна езда от 5 години и си работи.Но е купена 400лв.
Прегледах доста марки в магазините и не знам какво да взема-RTR,Райдър,Ейнхел,МТД,Ферос тулс,NAC,Verto,Икра,Бавария,всички са в диапазона ми.Ако се сетите и за друга марка-напишете.
До колкото разбирам почти всичко е китайско,въпроса е дали има и нещо що годе надеждно.
За МТД-то ми твърдят че е немско пройзв./бар кода е на Германия/,от 26сс.-200лв.,до 52сс.-250лв.са.
Каква кубатура е за предпочитане?
Какво да гледам при покупката?
Като незнаещ,приемам съвети и коментари от ваши впечатления.
Последна промяна от kvd74 на чет юни 04, 2015 8:36 pm, променено общо 1 път.
bulhomes2 - майстор
Тук - viewtopic.php?f=29&t=46768 вече е писано.
Имам една хускварна и се чудя дали да не се разделя с нея за към 300 лв. Работи си перфектно. Но имам още една (щил) и двете ми стоят, щото все не намирам време да стигна до косенето на задния двор...
kvd74 - специалист
Четох я темата,но още в първата страница човека си е взел нещо,така и не се споменава марка,все пак.Нататък са общи коментари за работата с косите,и малко за избора им.Прочетох мнението за МТД косите,но никой не потвърди че наистина дават дефекти,и какви.За това и пуснах темата за избора на марка моторна коса.Както написах,търся съвети и коментари от ваши впечатления.
forski - специалист
МТД си е чист китаец, от тези всичките евтини моторни коси аз бих избрал тази с най стабилния представител и сервизно обслужване!
iivanov - майстор
Ми да ти кажа за мтд. Имах досег със сервиза им във връзка със стартера на старата икра - детска болест , която елементарно се лекува , стига да се престрашиш. Та сервизния техник му беше дошло до гуша от мтд-та. Според него икрата е по-добрия вариант.Се'а има мтд дето е добро , ама и цената , когато го гледах беше добра - 700+. :-D
kvd74 - специалист
Днес звънях в един сервиз,по повод една ръкохватка за кафе машина,и между другото питах дали има много рекламации на моторни тримери Райдър и RTR.Каза че идват постоянно.
После случайно открих едно магазинче в което продаваха мот.тримери Power plus,един колега ползва такъв от около 3 години и не се е оплакал от проблеми.Уж белгийски/баркода е такъв на кашона/,но май са си пройзв.в Китай.Единия модел,POW60478 e 300лв.,другия модел POWXG3016,беше над бюджета ми- 450лв.
После се разходих до един друг магазин и намерих същия модел POWXG3016 с някакво намаление на 380лв.По думите на консултанта този от 300лв.е едно ниво с другите по евтини марки,но по-скъпия бил за професионална употреба и имало разлика,каква-полусферата по която върви жилото на газта преди карбуратора беше метална,а не пластмасова :lol: .
Имаше и MTD с намаление -ВС 43 /43сс.,1.2кв/ за 209лв.,а по-мощния ВС 52 /52сс.,1.45кв/ за 247лв.
Лично на мен ми изглеждат добре направени,поне на външен вид и,ако всички са една стока до тези пари,бих взел от тях.Поне са някаква марка и не са скъпи,нямат сервиз в Перник,София е най-близкия,стартера не влиза в гаранцията.
Ако реша,има ли смисъл да дам 38лв. повече за по-мощният модел?
Чували ли сте ги Power plus garden?
Прикачен файл:
Изображение4308.jpg
kvd74 - специалист
forski написа:
МТД си е чист китаец, от тези всичките евтини моторни коси аз бих избрал тази с най стабилния представител и сервизно обслужване!
Колега,дай пример с такъв представител и сервиз.
gechevp - специалист
Колеги, аз съм с райдер за около 170лв беше.
2ра година проблеми нямам. Слагаш масло в бензина както трябва и не го юриш над 20 минути и си бачка екстра :)
Даже кося с диска :)
forski - специалист
kvd74 написа:
forski написа:
МТД си е чист китаец, от тези всичките евтини моторни коси аз бих избрал тази с най стабилния представител и сервизно обслужване!
Колега,дай пример с такъв представител и сервиз.
Имам в предвид да купиш инструмента от магазин който предлага сервизно обслужване и гаранция в твоя град, и при нужда да му го занесеш за ремонт или обслужване, наложи ми се да търся жило за газта на една моторна косачка МТД и го чаках две седмици да дойде от Унгария.
Складовата база и частите на МТД са там, тук не подържат почти нищо на склад, събират поръчки за резервни части и консумативи и ги поръчват от там, поне така ми обясниха по-телефона като си правих поръчката!
kvd74 - специалист
viewtopic.php?f=29&t=46768&p=701777#p701777
  • 1
  • 2

Тема "Избор на моторна коса/тример" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: