Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
Преди дни видях полянката на един приятел-страхотна! Ниско подстригана,плътна трева,ярко зелена...! 85кв.м. но...1300лв,направена с чимове , работа за 2-3 дена само!!
nikolson - майстор
Andri01 написа:
Преди дни видях полянката на един приятел-страхотна! Ниско подстригана,плътна трева,ярко зелена...! 85кв.м. но...1300лв,направена с чимове , работа за 2-3 дена само!!
http://ozeleniavane-bg.com/index.php?ro ... ry&path=80 Може и сам.
Andri01 - майстор
Да,чима бил 8,50лв. на квадрат ,но с превоз,монтаж...стигнал общо към 1300лв за 85квадрата.
Krass - майстор
Глифозатът е един от най-използваните от земеделците и градинарите хербициди по света. С него се пръскат и някои от ГМО културите
:lol: И кой пръска културите с глифозат?
pionson - помощник
Здравейте!
Преди година насадих в двора си тревна смес, която честно казано, не зная какво съдържаше. Тревата поникна и вървеше много добре, свежа и хубава на цвят. След 2-3 месеца обаче започна да никне детелина и я превзе напълно. Как мога да я отстраня, така че да не унищожа тревата? Не, че не е красива, но гледайки снимки на тревите на хора от форума, направо са приказка пред детелината. Изчетох доста за хербициди като Матон 600 и Камбио за широкилстини плевели, но ме притеснява факта, че освен плевелите ще изсъхне и тревата, ако напръскам с тях. Има ли гаранция, ако изкореня тревата напълно и засадя нова, че няма отново да се появи детелината?
iivanov - майстор
ср юли 01, 2015 5:37 pmKrass написа:
Глифозатът е един от най-използваните от земеделците и градинарите хербициди по света. С него се пръскат и някои от ГМО културите
:lol: И кой пръска културите с глифозат?
Не се смей - истина е . Монсанто , освен раунд ъп , правят и устойчиви на него ГМО . И се опитват да ги наложат със законови хватки . Преди време , ако се сещаш , се беше развихрила една истерия около ГМО -тата - Монсанто беше разбутал фитиля . Искаха да стъпят в Европа .
kabel96 - специалист
чет май 24, 2018 9:58 amiivanov написа:
ср юли 01, 2015 5:37 pmKrass написа:
Глифозатът е един от най-използваните от земеделците и градинарите хербициди по света. С него се пръскат и някои от ГМО културите
:lol: И кой пръска културите с глифозат?
Не се смей - истина е . Монсанто , освен раунд ъп , правят и устойчиви на него ГМО . И се опитват да ги наложат със законови хватки . Преди време , ако се сещаш , се беше развихрила една истерия около ГМО -тата - Монсанто беше разбутал фитиля . Искаха да стъпят в Европа .
Тук си много прав.Има сорт царевица който се казва Раундъп и е устойчива на него.Миналата година сях 50 семена за проба и наистина не и действа до 8-12 лист.Сега след като BASF купиха Монсанто не ми се мисли какво ни чака.
nautilus33 - майстор
Да питам и аз понеже има проблем с троскот(по нашия край му викаме пировина). Имам градинка в единият край, на която, не се сади нищо и самият терен е доста неравен.Та, с кой препарат мога да я унищожа нашпълно, така че да няма поражения върху насажденията. В момента имам само картоф и лук, но на места е на около 20-30см от мястото, което трябва да се обработи с раундъп, да речем.
kr1100 - майстор
чет май 24, 2018 12:20 pmnautilus33 написа:
В момента имам само картоф и лук, но на места е на около 20-30см от мястото, което трябва да се обработи с раундъп, да речем.
Чашка от кафе или фуния на дюзата. Има и фабрични конуси май на Щил но са около 32-35 лв.
Наса -та е най-евтина засега.

Тема "Помощ срещу плевели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: