• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Krass - майстор
Хич не ми се вярва редуктора при фрезоване да върви под повърхността на земята.
Точно така е, моят зелен китаец 7 коня потъва до калниците. Целите мотички се скриват.
koveslav - майстор
TMontana написа:
Някой като мен,дето не е виждал такава машина и не знае дори къде какво и как е разположено. :-D
Първо-на "такъв като теб",дори тук във форума ще обясним какво да погледнеш,ако имаш някакъв дерт по бензиновия мотор.Ако не запали дизела....и да ти обясняваме,сам можеш само беля да направиш. Второ-каквато и двуколесна машина да вземеш,подготви се в известна степен за орташка работа-и ти ще работиш с нея. Така,че взимай среден клас-50-70кг машина,не повече от 7 к.с. двигател.И машината и двигателя ще са ти сравнително лесни за работа и поддръжка,като за неопитен човек,а от друга страна ще ти свършат необходимото. При транспорт с мотофреза и мотокултиватор също се иска опит,може и да не ти хареса тази дейност,така че не залагай прекалено на това.Белите с ремарке лесно стават,особено при неподготвен и не знаещ какво да очаква "тракторист".
iivanov - майстор
На невата диаметъра е 37 , та не виждам проблем на тексаса да е 38. Виж , за фрезоването на такава дълбочина... :finga: Над едни около 25 санта машината се самозакопава. При завой на висока скорост , тия бръмчилки могат да те изхвърлят от седалката на ремаркето.
TMontana - специалист
Ще видим,нека да ги обиколя,да ги видя,ако може да ги опитам и ще преценя... :) Стига бе,карам колело,мотопед,кола...представяте ли си да ме хвърли това чудо и да го гоня...цирк! :-D
koveslav - майстор
TMontana написа:
Ще видим,нека да ги обиколя,да ги видя,ако може да ги опитам и ще преценя... :) Стига бе,карам колело,мотопед,кола...представяте ли си да ме хвърли това чудо и да го гоня...цирк! :-D
Има и доста по-тежки случаи от хвърляне.Ще се радвам да се справяш безпроблемно,но по-добре предварително да си понаплашен и да внимаваш,отколкото обратното и да тръгнеш с "лесна работа".Успех!
kuger - майстор
TMontana написа:
Ще видим,нека да ги обиколя,да ги видя,ако може да ги опитам и ще преценя... :) Стига бе,карам колело,мотопед,кола...представяте ли си да ме хвърли това чудо и да го гоня...цирк! :-D
Ни бой се, ще те хвърли и то точно когато и където не очакваш :-D :-D , ядох и попарата на моята, кога реши да ме забие в един Мерц, бая нов. Само станах от седалката да си наместя ......и без малко да стане белята.
teon - специалист
kuger написа:
Само станах от седалката да си наместя ......и без малко да стане белята.
...ем съобразявай се ве колега - все пак ЖИВ товар носиш...като се разклатят ония ми ти топузи,и от центробежните сили в някой завой-току виж, запълнил си някоя канавка...абе ше стане някой сакатлък накрая- ма нейсе :lol:...
koveslav - майстор
Природата за всичко е измислила баланс.Лошото е,че на такава техника хората с по-висок център на тежестта(дамите) не се качват с нас.С тях хем ще ни е неудобно да се заглеждаме наляво надясно по чужди противотежести и поне с периферното си зрение ще гледаме пътя,хем баланса щеше да е пълен :D
ПП Извинения към колегата,че отклонихме темата.Ще помагаме с каквото можем и знаем,питай спокойно,колега!
Последна промяна от koveslav на нед авг 23, 2015 2:43 pm, променено общо 1 път.
kuger - майстор
Мамка му, извъртяхме темата на колегата на май....та си :-D
Та по въпроса, дама до мен?, на седалката?. Ами нали при пълен завой ще и повредя "балансите" :-D
Проблема при мен е, че сам стиковах фреза и ремарке, май не улучих точния ъгъл. Като свия пълно и остава там, иска сила да се върне.
пп: От много време пиша за тая, моята, малката :-D , дано я фотна някогиш, та да я покажа /за фрезата става дума/.
А моя големия :-D /за трактора става дума/ го продадох отдавна, и още ме е яд!

До колегата мераклия TMontana, не взимай нищо, което не си го пипнал!
TMontana - специалист
До колегата мераклия TMontana, не взимай нищо, което не си го пипнал![/quote]

Прав си колега,докато не пипна и не опитам,нищо не взимам,друго си е око да види,но и ръка да пипне! :wink:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Bellini 140E" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: