Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
TMontana - специалист
Здравейте колеги,пак аз,но този път по друга тема! :) От известно време-няколко години,неизвестно по каква причина,защото преди се не беше наблюдавало такова явление,се появи растителност в кладенеца,от който си поливам двора,водата обаче е много добра и става и за пиене и сега се страхувам,че тази растителност ще започне да се размножава още повече и ще развали водата в кладенеца!Та,въпроса ми е следния-имал ли е някой такъв проблем или да знае как да се избавя от тревата или пък някъде да питам,ВиК,някакви служби...?!
tysonlkr - специалист
Кладенецът какъв тип е, отворен ли е ?
По принцип на тъмно растителност не вирее :wink:
TMontana - специалист
Не вирее,но е факт...има някаква трева излизаща от камъните! :wink: Разбира се,с дървен капак покрит с ламарина,кладенеца е на доста години,поне на 50-60!
hidrazin - майстор
Трева ама друг път. Ся остава да кажеш че е зелена. :-D
Това дето излиза от камъните най-вероятно са корени.
Може да са от някое дърво, храст дето е наблизо. Може и от някой треволяк.
Има бурени дето пускат корени на няколко метра дълбочина.
:partyman:
nikolson - майстор
TMontana написа:
Здравейте колеги,пак аз,но този път по друга тема! :) От известно време-няколко години,неизвестно по каква причина,защото преди се не беше наблюдавало такова явление,се появи растителност в кладенеца
Ако можеш, измери температурата на водата, но почти съм сигурен, че е над 14ºС.
TMontana - специалист
Да бе корени...не едно и две дървета съм извадил и знам какви са им корените... :wink: Не съм сигурен за цвета ,но май е зелен... :) До нивото на водата има около 4 метра,а съм виждал надолу от тревата поне още на два,какъв е тоя корен...!
kr1100 - майстор
При мен излизат бели корени на под 4,5 м дълбочина от смокиня. На 1,8/2 м отгорния слой на почвата надолу е едър речрн пясък и обли речни камъчета. За 35 г някълко пъти съм ги чистил , но пак пробиват.
TMontana - специалист
Има една малка смокиня на 2-3 метра и още на толкова лози,но едва ли са пуснали корени на 5-6 метра дълбочина,пък и на 50-60 см.надолу е глина...!А как ги чисти толкова дълбоко и във водата?
kr1100 - майстор
скубиш белите корени и нагоре. На др. година пак. Ако е смокиня си абониран.
Последна промяна от kr1100(стар) на чет авг 27, 2015 2:00 pm, променено общо 1 път.
TMontana - специалист
Да ги скубя ама как да ги стигна в кладенеца на 4-5 метра и във водата... :)

Тема "Трева-водорасли в кладенеца!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: