Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
radius - майстор
Този последния съм му под минимума от 500л/ч. Ако сложа 60м маркуч с по 3 на метър, ще имам 360л/ч.
radius - майстор
Взех маркуч през 30см и долните компоненти. За начало ще карам с електронен таймер и траф 24в AC. Питам клапана , филтъра и регулатора имат ли задължителна ориентация в простанствено-времевия континуум? За посока ясно, но може ли да са "надолу с главата" или настрани? И в каква поредност да ги сложа - май първо филтъра, после клапана и накрая регулатора?
Прикачен файл:
kapku.jpg
kapku.jpg (82.34 KиБ) Видяна 1379 пъти
hidrazin - майстор
първо филтъра, после клапана и накрая регулатора
Филтъра желателно както на снимката - хоризонтално.
:partyman:
radius - майстор
А самия маркуч като го полагам, сигурно е по-добре да е на зиг-заг ? Ако е едностранно на туите е по-лесно да се положи и да се отстрани след време, но предполагам ще е по неравномерно поливането.
А как се копае като има маркуч за капково :?
hidrazin - майстор
Нищо му няма на поливането - слагай от едната страна.
Как се копае? Обикновено с мотика. :-D
:partyman:
radius - майстор
Налага се един клапан да го сложа директно към водопровода, без филтър. Това сигурна гибел ли ще е за него? Че като гледам вътре какви отворчета са под мм, едва ли ще работи ако минават песъчинки...
miroki - майстор
Моя регулатор е същата марка.
Изображение
След монтажа сподели как работи. Аз не виждам дали работи или не.
Очаквах да се повдига пружинката малко, но вероятно няма чак такова налягане.
Тръба ф16 захранва при мен около 70 метра лентов маркуч през 10 см. ( 7 по 10 метра) Или около 700 литра вода на час. Повече му е множко. Не му пречи де, ще се полива по-дълго.
Ако ще трябва повече вода, избери по-голям диаметър.
А и вероятно няма да е добре да се закопава. Има едни по-твърди и по-меки, зависи на какви ще попаднеш.
Аз го взех от Орекс, някакви гръцки и съм доволен.
radius - майстор
Снощи завърших капковото за туите. Ето моя къстъм външен програматор
кутия 22лв, таймер - 12лв и трафче 6.5лв. :)
Нормално ли е да бръмчи соленоида на клапана ( Rain Bird 24v)?
Прикачен файл:
IMG4770.jpg
Здравейте,

Имам изградена овощна градина, като съм направил капково напояване, свързано с градската водоснабдителна мрежа.
Тъй като съм на отдалечено разстояние от градината ми, бих искал да контролирам поливките от разстояние, дистанционно и вариант с програматор не ме устройва.
Изчетох в интернет много материали в тази връзка, но така и не успях да намеря точното устройство, което да ми свърши работа.
Разбрах, че имало някакво устройство със СИМ карта, поставящш го на чешмата (на принципа с програматорите), след което като решиш да поливаш го набираш и примерно натискаш бутон 1. Старт за поливане и като мине примерно 3 часа се обаждаш отново и натискаш бутон 2 Спиране на поливката или му задаваш първоначално количество което да премине през него за 1 поливка....
Запаметявали се ГСМ номера, от които да приема команди и така можеш ръчно от разстояние да спираш и пускаш поливките.
Моля за съдействие и от къде и как бих могъл да намеря такова устройство.

Тема "Изграждане на комплексна поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: