Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
alex63 - специалист
Купихме си мотофреза Huskvarna от магазин.Тя беше разопакована и сглобена.Предложиха ми масло и ни дадоха съвети за експлоатацията и толкова.
Тази неделя я подкарахме и се наложи да се почисти свещта (явно сме я разклатили) понеже я вдигаме на около 60-70см. височина.Оказва се,че ни трябва специален удължен ключ.Както и да е намерихме от съседи и вчера питам колегата който ни препоръча тази марка от къде е купил този ключ.Той си купи неговата миналата година по интернет и му я доставили на европалет в кашон и вътре е имало инстументи и този въпросния ключ.Днес в магазина ми казаха, че няма инструменти към мотофрезите.
Въпроса ми към някой който има такава е има ли или не инструменти необходими за елементарно обслужване на машината?Все пак даваме 1170 лева!!!
Предварително благодаря за информацията!
Stefan_62 - майстор
Моята фреза беше в кашон, но също нямаше ключ за свеща, нито някъкъв гаечен, само една малка отверка. Веднъж реших да сваля свеща и се оказа, че ключът от колата не става /идва по-широк и не влиза в леглото на свеща/. Купих си ето такъв карданен ключ
Изображение
от една бензиностанция и си реших проблема / въпреки, че го ползвах само веднъж/. Но първо измери размера на леглото където влиза свеща, че ги има в различни размери. Сега измерих моят, външният размер е Ф-22, а размера на шестограма е 16мм. Другите инструменти за елементарно обслужване можеш да си ги набавиш от личният инструмент. Трябва ти една отверка, няколко гаечни ключа взависимос от размера на гайките и болтовете по фрезата и това е. Аз единствето ползвам два ключа 13мм., един 10мм. и една отверка. Абе сам ще разбереш какъв инструмент ще ти е нужен за евентуална подръжка., но на дали ще ти се наложи скоро да буташ нещо при положение, че е новичка.
Моята имаше ключ.Свеща се цапа когато фрезата подскача или се клати много тогава вкарва малко масло в цилиндара аз реших този проблем като удължих маркера за дълбочина с около 25 см шина и има ефект

Тема "Окомплектовка на мотофреза Husqvarna" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: