Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
enviro - специалист
Здравейте, преди време елхата вкъщи бяхме занесли на вилата и засяхме, но почти беше увахняла преди около две години започнах да почиствам двора и обръщам редовно също и около това борче, и то се хвана порасна исключително бързо и то доста високо и дойде проблема, беше засято близо до пътеката която вмомента трудно се минава, искам да го извадя и преместя на друго място или по точно отпред пред къщата хем през коледните празници да го украсяваме. Но въпроса ми е как може да се случи всичко това без да го уморя искам да го извадя и пренеса на другото място и засея там. Снимки на борчето мога да пусна утре като отида да го снимам за да предобиете представа за какво става върпос
Благодаря ви :)
torbalan - Дървен философ
Откопаваш борчето с колкото можеш повече пръст...

Аз местих три. бяха високи по около метър и половина. Откопах ги с около метър пръст около тях. Изключително тежко беше. С един съсед (а и двамата сме физичисеки много силни) едвам ги дигахме на количката...
След, като ги закопаеш на новото място - дори да е влажно, дори да вали дъжд - пускаш маркуча да налееш хубаво... Целта е да слегне пръстта и да изгони въздуха...

Моите не разбраха, че са местени ;)

Успех!
enviro - специалист
Благодаря Ви много ще взема да се захвана да го преместя че е зор вече неможе да се минава порасна като гъба :D
Мерси
pitankata00 - специалист
Имам 2 малки елхи засадени в градината. Искам да ги преместя. Сега подходящ сезон ли е или да чакам пролетта ?
Димитър Димов - специалист
пет окт 23, 2020 9:38 ampitankata00 написа:
Имам 2 малки елхи засадени в градината. Искам да ги преместя. Сега подходящ сезон ли е или да чакам пролетта ?
По-добре е овошки да се засаждат през есента.Предполагам че това се отнася и за бора.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет окт 23, 2020 12:38 pmДимитър Димов написа:
пет окт 23, 2020 9:38 ampitankata00 написа:
Имам 2 малки елхи засадени в градината. Искам да ги преместя. Сега подходящ сезон ли е или да чакам пролетта ?
По-добре е овошки да се засаждат през есента.Предполагам че това се отнася и за бора.
Сега е времето. Докато спат или се приготвят да спят
pitankata00 - специалист
Утре ги местя. Дано всичко е наред.
chapara - майстор
Гледай над тях да не минават кабели, правили сме такава грешка и после от Енергото ги клъцнаха :roll:

Тема "Преместване на борче-елха" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: