Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
p.v.x - майстор
p.v.x написа:
zlat_n написа:
Не понасям грубото отношение и агресията,затова мога да ви пожелая приятен ден!може да продължите да си говорите празни приказки
Сподели малко опит...Да си по темата. Кое , как , що..и тн. :partyman:
Krass - майстор
Фърбата написа:
Колкото и странно да е- за София не е лесно да намериш хубав угнил оборски тор на изгодна цена.
:? Хм, странно. Толкова говеда а... Покрай парламента няма ли :lol:
Тази година засях разсад домати в три готови пластмасови форми изцяло в чист био хумус от най червения червей от централна Калифорния. От две седмици разсада е навън под слънцето, а има жълтеникаво болнав вид. И миналата година беше така в почва купена от "Нюанс +". След третиране с разтворим тор във водата нещата се оправиха. И тази година май ще е така. Да му пикам на червея. Само за риба става.
hidrazin - майстор
Krass написа:
...От две седмици разсада е навън под слънцето, ...
Това какво означава -още е в кофичките или е в земята?
Щот моята първа дузина домати се насади по постоянните си места в градината. :-D
:partyman:
Krass - майстор
Още са в
Прикачен файл:
e608baa5f920c213e577e16128d89c058fc2b0c2dfe3e1e6e4aee452f135b019050H-02.jpg
Сланите не те ли плашат?
keymaker - специалист
Калифорнийския червей преработва по бързо лайнцата и се развъжда много агресивно ,живее на големи колонии и върши същата работа като торния червей ,обаче по-бързо. Рибарските магазини не ги обичат много ,защото ако няма лайна(ядене) бързо умира . Тора който се получава е ''обезпаразитен" в него няма семена на разни плевели, за разлика от "прегорелия" изгнилия по естествен начин тор . Това не означава ,че ако стои по-дълго време няма да се заселят плевели. Тора от калифорнийски червей и компоста не са едно и също нещо , а прегорелия тор е нещо между тях!
Дали го обясних като хората незнам ,ама поне разликите мисля се разбират. :weedman: Почнал съм с мастиката ,на първата обиколка съм!
Krass - майстор
Заеби червея, я кажи мастичката с айрянче ли я мъчиш :lol:
hidrazin - майстор
Krass написа:
Сланите не те ли плашат?
Сложил съм агрил така че не ме плашат.
Даже закъснях - догодина ще взема от по-дебелия агрил и ще ги бодна още в края на март. :-D
:partyman:
Делян - специалист
@Krass, не съм съгласен много. Преди време и аз се занимавах с гадинките и си направих подобен експеримент - разсад в почва:хумус в различни съотношения и само в хумус. Действително разсада в хумуса вървеше най-добре. Но все пак го произвеждах само за себе си, без да бързам да го вадя (хумуса де :wink: ). А на теб най-вероятно са ти набутали недобре обработен хумус, т.е. оборска тор, която действително изгаря разсада.
Krass - майстор
Взех го от мястото на което човека гледа червата. От камарата с пресят хумус.

Тема "Биотор от червен калифорнийски червей" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: