• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Освен него има и О пръстен черен. Първо гайката после онова бялото на маркуча после О пръстена и стягане.

https://www.youtube.com/watch?v=rSSC6ZB-npw

http://eshop.bielagro.com/category/1/fitingi.html
kuger - майстор
По снимката от ляво на дясно:
снадка, "О" пръстен, пръстен, който държи "О" пръстена, конусна гривна, гайка.
"О" пръстена влиза до упор в снадката. След него се слага втория пръстен /трябва да влезе на мястото си с щракване/. После конуса с широката част към снадката, накрая гайката.
Маркуча трябва да мине през пръстена и да опре вътре в снадката. Накрая избутваш конуса да опре в снадката и стягаш гайката.
Прикачен файл:
20160529_222201 (1077 x 807).jpg
TMontana - специалист
Ясно..,ще го майсторя другия път,явно не е влезнал докрай! :) Благодаря колеги,ще докладвам какво е станало.
TMontana - специалист
Здравейте колеги,
да докладвам относно проблема с протичащите връзки на капковото...както предположихте грешката си беше моя,не го бях вкарал докрай...маркуча, и те затова пръскаше,днес оправих нещата и всичко е ОК,за което съм Ви много благодарен за съветите! :)
kuger - майстор
Отлично, сега само газ до ламарината и яка реколта желая!
Martin.P - специалист
TMontana написа:
Здравейте отново колеги!Днес и аз монтирах капковото и се получи ето това! :) Лентовите маркучи си поливат нормално,но излезе един проблем,че тече не само от лентовите маркучи,а и от всяка друга връзка.Не мога да разбера защо е така,помагайте да оправим проблема,че то от там изтича повече отколкото от лентовия мяркуч. :)
Ето и малко снимков материал.
Като гледам фитингите ти са irritec. Тея са малко тегави - по-трудно влиза тръбата в гумения пръстен. Трябва да напънеш здраво.
Аз имах и едни такива за ф45, за смукателя на помпата - едвам ги наврях :) След 2-3 години промених нещата, махнах стария смукател и рекох да го разглобя - не мога да измъкна тръбите - така си стоят захвърлени.
Ако си вземеш друга марка - те са по хлабави и по-лесно се сглобяват.
kuger - майстор
Аз съм с магистрален Ф32, нямам проблеми. Трасето съм го нарязал на парчета, удобни за съхранение. На есен си го разглобявам и прибирам, така не ми пречи когато ора. Тази година ще ми е трета, през която ще ползвам и мекия лентов капков маркуч.
Събирам трасето със снадки, така мога да променям сеитбообръщението, много раздвижно ми е.
Krass - майстор
Мажете с вазелин. Влиза кат в :проба:
TMontana - специалист
Мерси...въпроса с реколтата обаче е друга тема,много боледуват доматчетата,та ще видим! :) Набарах му и аз цаката,мажем смазката и е на място без особен проблем...! :wink: Следващата стъпка е да взема някакъв маркуч и капкообразуватели и да вържа и лозето да видим дали ще стане да се полива и то от бидона. :)
Andri01 - майстор
Лозите са поливат веднаж месечно,ако е много горещо.няма нужда от капково.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Капково напояване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: