• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте,
моля за съвет спрях се на следните модели :
http://e-yard.com/hrastorez-gardenia-bc-520
https://www.pazaruvaj.com/motoren-trime ... 272582073/

кой да избера ?
или пък ако може предложете ми нещо друго в този бюджет

Искам да я използвам за дворно място с обща площ 450 кв. м

Благодаря предварително !
gnt69 - майстор
Зависи какво искаш да правиш. Да посадиш трева и да я поддържаш ли, или да косиш бурени и два пъти в годината съществуваща трева. :partyman:
П. Петков - специалист
https://www.mr-bricolage.bg/catalog/ele ... 03271.html
За 450 кв. метра това върши чудесна работа. Единственият недостатък е предният, пластмасов ръб на охлюва около въртящият се нож, който е добре да се защити двустранно с две занитени към него ленти ламарина, за да не се поврежда от жилавите стебла на бурените. Аз имам такава унгарска и работи съвсем прилично. Купих си и един тример на Бош с корда, но го ползвам рядко и то само за косене на склоновете между терасите.
В двора си има трева и искам да я поддържам.
Няма бурени
gnt69 - майстор
gerana написа:
Да посадя трева и да я поддържам :)
Значи ти трябва косачка на колелета. Да коси равномерно на една височина и да събира тревата. Ако имаш възможност си вземи моторна, ако ти е стръмно трябва да има самоход. Ако е равно може и без самоход. Тез дето си посочил са за неравни терени ама след тях свинщина, де задълбало къде останало по високо и ако искаш хубава морава трябва да събираш с търмък окосената трева. :partyman:
stonesour - специалист
П. Петков написа:
https://www.mr-bricolage.bg/catalog/ele ... 03271.html
За 450 кв. метра това върши чудесна работа. Единственият недостатък е предният, пластмасов ръб на охлюва около въртящият се нож, който е добре да се защити двустранно с две занитени към него ленти ламарина, за да не се поврежда от жилавите стебла на бурените. Аз имам такава унгарска и работи съвсем прилично. Купих си и един тример на Бош с корда, но го ползвам рядко и то само за косене на склоновете между терасите.
половин декар с ел. косачка и нож 32 см?
може, ама си е наказание. що му мислиш лошото на човека?!

тия кошници са за по 100-200 квадрата и мераклии да се спъват в кабели.

ако е чисто и няма камъни и е сравнително равно - бензинова косачка с нож 46 см.
иначе моторна коса.
Lisko - майстор
gnt69 написа:
gerana написа:
Да посадя трева и да я поддържам :)
Значи ти трябва косачка на колелета. Да коси равномерно на една височина и да събира тревата. Ако имаш възможност си вземи моторна, ако ти е стръмно трябва да има самоход. Ако е равно може и без самоход. Тез дето си посочил са за неравни терени ама след тях свинщина, де задълбало къде останало по високо и ако искаш хубава морава трябва да събираш с търмък окосената трева. :partyman:
Аз например неам нерви да събирам с търмък. Ако не си изтървал тревата да порасне много, тоест косиш редовно, "отпадъка" не става на буци, разпределя се равномерно и след 2 дена вече си е "попил".
Илчо Илиев - майстор
Такава ползвам 2г,а цените са съвсем други,макар да са от един казан....

http://www.bulpower.net/products/detail ... prodID=231&
Багериста - специалист
Колега да ти споделя и моя опит с косачките който си си избрал. Аз живея на село и такава техника ми беше мн необходима . Преди 4-5 години си купих като избраните от теб само че марката беше rtr, първия месец добре ,после спря да пали ,след ремонт на карбуратора горе долу започна да работи. След известно време спря да се форсира следователно неможе и да коси .Беше в гаранция,пратих я на сервиз ......върнаха ми я пак със същия проблем . Купих нов карбуратор за 25лв+доставка заложих го ,5 дена добре после пак спря да работи. Горе долу я оправих счупиха се чоповете в капачката на запалването,пак сервиз оправиха я.След това беше ред на свеща тя струваше 7 лева.Шпулата за кордата има много малки чопове и при лек удар пуска много корда ,спирам режа излишъка и продължавам. В края на краищата изхвърлям повече корда отколкото изхабявам с косене.Гресираш долу главата тя загрява изхвърля греста и на другото косене пак гресираш. Най накрая вдигнах ръце от това чудо на техниката ,продадох я на един БРАДЧЕТза части и си купих хускварна 135r. Вярно 850лв но тази пролет ще навърши 3години без никакви забележки ,дърпаш конеца и започваш .Моя съвет към теб колега е да заделиш още малко парички и да инвестираш във истинска машина . И хускварна и щил имат по малки модели който не са на лоши цени но са истински и ще имаш машинка за години напред.Аз кося около 2 декара трева за сено по 3-4 пъти в годината, плюс околодворното пространство което не е никак малко ,кося и на приятели ,деже пролетно време си изтесвам пътеките из двора от трева с кордата накланям на една страна и газ. Забравих да ти спомена и за разхода на бензин , китайчето харчи колкото един москвич плюс това като я наклониш тече от капачката, а хускварната 600мл за около час . УСПЕХ В ИЗБОРА ТИ :prost:
  • 1
  • 2

Тема "Косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: