• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
crez - майстор
Махни стартера на косачката, отдолу е маховика, около маховика има две феродови накладки които стискат маховика при пусната въпросната ръчка. Ако се опиташ да запалиш с пусната ръчка, много ще е трудно (невъзможно), при дръпната ръчка жилото разпъва накладките и палиш, при пускане гасне. Моята е така, д/л Briggs&Stratton,при фрезата няма такива накладки. Има още една ръчка,но не е газ, има две обозначения "костенурка" и "бягащ заек"(ограденото с червено) Косачката ми газ няма, тя има регулатор на карбуратора и при натоварване подава газ, няма т.н смукач, а само спиране на бензина, има помпичка за предварително(5-кратно напомпване) пускане. На снимката се вижда че, жилото от тази ръчка отива от страната на ауспуха, а карборатора е от другата страна (вижда се част от филтъра).
Прикачен файл:
7961itln91153-motorna-benzinova-kosa4ka-samohodna-bgpm-46-s-einhell.jpg
7961itln91153-motorna-benzinova-kosa4ka-samohodna-bgpm-46-s-einhell.jpg (48.96 KиБ) Видяна 1914 пъти
teon - специалист
Stefan_62 написа:
"crez" къде се намира този съединител и какво освобождава на двигателя при паленето :? . Питам защото мотофрезата ми и моторната ми косачка са с един и същ двигател, пък на двигателя на фрезата нямам съединител :?
...то има различни видове съединители и не е задължително да са на двигатела...
crez - майстор
Опс... :x .грешка моя, това е спирачка а не съединител.
keymaker - специалист
sean-john написа:
Здравейте,става въпрос за бензинова самоходна косачка Mcculloch,взех я миналия сезон и днес за първи път я изкарах да окося,но нещо ме притеснява.Понякога двигателя затяга,в смисъл немога да дръпна да го запаля,както и ножа отдолу затяга не се върти много леко на ръка.Погледнах я отдолу и ми се вижда,че държача на ножа не е в центъра на отвора на корпуса.Някой има ли идея,тя е в гаранция още и ще я нося да я видят,но ако имате насоки ще ми бъде полезно,модела е Mcculloch M46 - 140WR.Благодаря!

п.с. не е удряна в камък,евентуално някоя по малка бабуна с пръст,но никакви зверски удари не е имала,ножа няма наранявания.Също така има ли значение от къде е купена машината или може да бъде ремонтирана в всеки оторизиран сервиз на марката?
--------------------------------------------------------
Ами виж сега тоя двигател(не само твоя) има като ,част от работния процес да нагнети някакво налягане в цилиндъра ,което създава усещането ,че затяга . С леко изтегляне на въженцето го докарай до момента на ''затягане '' отпусни го да се навие и дръпни силно ,но плавно ,така ще запали. Ако работи без да издава силно тракащи звуци ,значи всичко е наред. Още не съм срещал двигател с вътрешно горене ,на който не му е необходимо налягане в цилиндъра ,за да работи.
sean-john - специалист
Благодаря за насоките,оказа се,че като смених маслото всичко си доиде на място.
Stefan_62 - майстор
sean-john написа:
Благодаря за насоките,оказа се,че като смених маслото всичко си доиде на място.
:?
  • 1
  • 2

Тема "Косачка mculloch затяга." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: