• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
sean-john - специалист
Здравейте,става въпрос за бензинова самоходна косачка Mcculloch,взех я миналия сезон и днес за първи път я изкарах да окося,но нещо ме притеснява.Понякога двигателя затяга,в смисъл немога да дръпна да го запаля,както и ножа отдолу затяга не се върти много леко на ръка.Погледнах я отдолу и ми се вижда,че държача на ножа не е в центъра на отвора на корпуса.Някой има ли идея,тя е в гаранция още и ще я нося да я видят,но ако имате насоки ще ми бъде полезно,модела е Mcculloch M46 - 140WR.Благодаря!

п.с. не е удряна в камък,евентуално някоя по малка бабуна с пръст,но никакви зверски удари не е имала,ножа няма наранявания.Също така има ли значение от къде е купена машината или може да бъде ремонтирана в всеки оторизиран сервиз на марката?
Последна промяна от sean-john на ср мар 23, 2016 2:28 pm, променено общо 1 път.
crez - майстор
Когато палиш държиш ли съединителя? :? Той освобождава двигателя и пали лесно.
sean-john - специалист
Когато паля държа ръкохватката за газта която я,съединител незнам дали има.Косачката е на има няма 5 работни часа.
VLADO66 - майстор
Сложи ли нов бензин?
sean-john - специалист
Да с пресен бензин,резервоара го бях излял миналия сезон.Ще взема ново масло и ще сменя и него нищо,че е на 2-3 часа и ще пробвам пак.Сега видях в нет-а,че ножа си е точно където трябва няма затягане от негова страна,нещо по двигателя ще е ако има проблем изобщо.
crez - майстор
sean-john написа:
Когато паля държа ръкохватката за газта която я,съединител незнам дали има.Косачката е на има няма 5 работни часа.
Има,има всяка косачка има съединител. Самоходнота има две ръчки, ограденото в червено е съединителя и него трябва да държиш натиснат,другата е за самохода. Газта защо трябва да я държиш, тя пали сама и при натоварване има регулатор който подава газ.
Прикачен файл:
index.jpg
index.jpg (13.45 KиБ) Видяна 2893 пъти
sean-john - специалист
Да точно това държа като паля :) аз му викам газ :rolleyes:,иначе не пали (дори не съм пробвал без да я държа).Звъннах и на магазина от който съм я купил и се свързах със сервиза дадоха ми 1-2 съвета.Да сменя маслото,ако продължи,да махна свеща и да дръпна 2-3 пъти стартера да издуха ако имало попаднало нещо и ако не се оправи ще я изпращам към София,жалко,че неможе във всеки оторизиран сервиз на марката.
crez - майстор
Провери жилото на съединителя и регулировките му, възможно да не е опънато в "0" положение и като го дръпнеш да не отцепва съединителя.
sean-john - специалист
Благодаря ще го погледна и него.
Stefan_62 - майстор
crez написа:
Когато палиш държиш ли съединителя? :? Той освобождава двигателя и пали лесно.
"crez" би ли ми обяснил щом тази ръчка според теб не е за газта, а за съединител къде се намира този съединител и какво освобождава на двигателя при паленето :? . Питам защото мотофрезата ми и моторната ми косачка са с един и същ двигател, пък на двигателя на фрезата нямам съединител :?

п.п. При мен жилото на тази ръчка е свързано с газта, когато е опънато пали , а когато го отпусна/я гася/ я затваря.
  • 1
  • 2

Тема "Косачка mculloch затяга." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: