Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lov - майстор
Много трудно ще запалиш газта в дупката. Или по точно ще успееш най много да получиш тлеещо горене ако и такова вообще успееш да получиш. Отношенията на пропан бутан с въздуха е много капризна. Границата да се получи точно взривна смес е много малка и ай мръднеш в страни или няма да гори или ще затлее малко. За това тези ползват готова кислородно пропанова смес. Но пък от личен опит и само пропан-бутана върши работа без да го палиш. Като по тежък от въздуха газ гони кислорода от тунелите и гадинката се задушава. А и дори това да не стане смрадта от меркаптена в газта го гони и повече не го използва.
Но си трябва много газ за да обгазиш цялата верига от тунели нагадинката. Отделно тези които най често се намират са повърхностни и често са отворени поради пропадания. По интересни са тези които са на дълбоко по повърхноста. От 30-40 см и повече на долу в почвата. Тях си заслужава да ги обгазиш така. Пак по лични наблюдение тези основни тунели ги прави под или точно до пътеките които ползваме ние от горе. Може би защото почвата там е по уплътнена. кат ме хване яда прекопая напреко някоя пътека в мястото и ги намирам. Те са и доста по големи като диаметър.
Между впрочем преди месец купих две капанчета от хоуммакса за няма 3 лева комплекта и ми се виждат добре направени. За сега нямам такива гадини в мястото щото миналата година и направих яка атака по горе описания начин и се затриха. Но тъй като мигрират ги купих да съм подготвен. :)
Johny - майстор
Не бях се сетил за това, че трябва въздух. Но мога да прежаля една 25л бутилка с газ. Съсипаха ми полянката, вече трета година. Чудя се дали тези капани вършат работа. Първият е на цена 10 лв, а вторият почти 50 :? .

Прикачен файл

product_1063.jpg
product_1063.jpg (54.03 KиБ) Видяна 4963 пъти

Прикачен файл

product_2004.jpg
product_2004.jpg (17.36 KиБ) Видяна 4963 пъти
Krass - майстор
kuger написа:
Вчера по този повод ми предложиха таблетки против гъгрици /вредители по зърното/. Алуминиев фосфид, тубус с таблетки. Ефекта бил поразителен и нехуманен /като че ли на къртовете им пука за мен/. Отваряш тунела, слагаш таблетка и покриваш я с камък, я с керемида. Тези таблетки се ползвали за обгазяване на хранилища за зърно.
Колко е ефикасно ще разбера по-късно.

Ефекта е много добър. Само че в дупката слагай по две три таблетки и запуши дупката плътно без да нарушаваш тунела под земята, ако е суха почвата може да сипваш около 50 грама вода около таблетките.
Johny - майстор
А къде се продава това /Куикфос/?
Krass - майстор
Алуминиев фосфид купих преди месец от магазин за препарати за растителна защита, че стария беше станал на прах в тубуса. 9 лева, но е забранен за продажба по принцип.
torbalan - Дървен философ
Понеже на двора имам само трева - не ме вълнува колко къртици, слепи кучета, попови прасета и т.н. ще имам.... Но днес слушах една колежка (която се грижи за доста зарзават на двора си) да коментира въбросните електроуреди за гонене на къртици... Та коментара беше горе-долу следния: "Па тя къртицата си копаеше до него и изобщо и не пукаше...".
Didoopro - помощник
http://www.otrovi.com/kapan-za-slyapo-kuche-i-kartitsi/ Върши прекрасна работа над 10 уловени само тази пролет.

Тема "срещу подземни гризачи - къртици, сляпо куче, змии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: