Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
maxx271 - специалист
Здравейте ,преди месец за купих мотофреза проблемите започнаха още в началото когато започнах да работя с нея на празни обороти работи но когато започна работа гасне .Често когато изгасне се опитам да я запаля отново гърми от ауспуха съмнява ме ,че има проблем с карбуратора или със съединителя.Когато я закупувах я пробвах на място при пускане на съединителя гумите ковяха в земята а сега когато пусна съединителя ремъците превъртат .

Прикачен файл

ааааааааааа.JPG
ааааааааааа.JPG (102.69 KиБ) Видяна 13375 пъти
imegogo - специалист
гърми от некачествен нискооктанов или изветрял бензин много вероятно и от него да гасне,все пак провери нивото на маслото,ако е ниско има датчик от,който пак може да гасне
iivanov - майстор
maxx271 написа:
...когато започнах да работя с нея на празни обороти работи но когато започна работа гасне .
Ей това не го разбрах . :? Иначе съединителя си има реглаж горе , при ръкохватката . Долу , до обтяжната ролка би трябвало да има една пружина , която ппедпазва двигателя от ударни натоварвания -да не си я разтегнал , виж .
maxx271 - специалист
iivanov написа:
maxx271 написа:
...когато започнах да работя с нея на празни обороти работи но когато започна работа гасне .
Ей това не го разбрах . :? Иначе съединителя си има реглаж горе , при ръкохватката . Долу , до обтяжната ролка би трябвало да има една пружина , която ппедпазва двигателя от ударни натоварвания -да не си я разтегнал , виж .
Има гайка но преди да започне да прави проблем не съм я въртял в какво положение трябва да е като я завивам и развивам ръкохватката става по мека иначе си пали и работи на оборот като дам газ не гасне само когато започна да работя тогава .Не е от маслото тя е чисто нова заредена е на 1 час работа е .За белязах че когато я пробвахме на здрава площадка когато пуснах рязко съединителя почерня от гумите направо ковеше на място .
lov - майстор
Вероятно имаш проблем с регулатора на оборотите. Там по карбуратора има едни лостчета даже по точно телчета които предават усилието към дроселовата клапа. И за да им се обират луфтовете има едни много нежни пружинки захваната пак в краищата им. Лесно става белята да се откачи някоя и когато натовариш двигателя няма какво да подаде газ и двигателя спира защото не му стига мощност или по точно гориво. Казва се центробежен регулатор и е монтиран някъде по коляновия вал. Той не се вижда а само рамото на лостчето дето трябва да управлява карбуратора като се натовари двигателя.
Ако направиш детайлни снимки може и да видим какво не е в ред. Но казвам детайлни снимки с хубава камера а не с телефон дето ще виждаме само силуети.
Багериста - специалист
Здравейте моята фреза е гардения имам я от 3-4 год. Тази пролет като я изкарах да фрезовам ми направи същия проблем,пали не се форсира както трябва като натисна ръкохватката да тръгне и изгасва ,запалвам и пак така. При мен проблема беше в карбуратора,просто имаше някъкви отлагания, след като го разглобих и изчистих нещата си дойдоха на място,пали форсира се и работи както трябва.Възможно е на колегата като е чисто нова в резервара или в горивопровода да е имало нещо и то да е попаднало в карбуратора.В ютуб има клипове как се сваля и разглобява карбуратора и то доста подробни ,но не знам как се прави за да те препратя към тях. Разбира се на колегата ако е в гаранция може да потърси сервиз ,но ако няма наблизо и се наложи да я закара и после иде да си я прибере то сервиза се обезмисля . УСПЕХ
:? Мотофреза Гардения 1100 Съединителя не отделя скоростите.При натиснат съединител, когато включа на скорост направо тръгва.Каква може да е повредата?
gnt69 - майстор
пон апр 20, 2020 9:48 pmFikrer Shaban написа:
:? Мотофреза Гардения 1100 Съединителя не отделя скоростите.При натиснат съединител, когато включа на скорост направо тръгва.Каква може да е повредата?
Съединителя.

Тема "Проблем с мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: