• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ktamen - специалист
Благодаря за инфото. Значи не са като моя. Моя ме кефи повече. Ако изровиш някаква по-достъпна схема (с накиснати жици) ще ти пратя една малка ракия по скайпа. И на мен не ми се дават 50 кинта, а искам да кача и на тавана един малък резервоар, демек ще ми трябва още една такава джаджа.
hidrazin - майстор
С ракия не бачкам. Още повече малка.
Контролер ниво вода
:partyman:
lov - майстор
Взимай някакъв от пералня и пей сърце. Хидрата ти каза по вторични има колкото искаш изхвърлени перални. А маркучето не е нужно да е изведено с щуцер както е на клипа. Можеш просто да го пуснеш да си виси в бидоня през дупка в капака.Само трябва да достига до водата. За стотинки можеш да вземеш и още един че да си направиш и дублиране като защита щото на тавана си е страшничко да не прелее.
ktamen - специалист
При всички случаи ще разгледам какво представляват тези от пералня. Обаче поне засега ми се иска да пробвам няколко схеми от линка на хидразин. Хидразин, много полезен линк, благодаря ти още веднъж.
След като така или иначе съм почнал да питам, да обясня по-подробно какво искам да правя.
Това е вила на село, има 10см сонда, нивото на водата е на около 15м. Изкопали сме шахта и на дъното и има центробежна помпа. Помпата (около 1л/с) никога не е успявала да пресуши сондата. Водата от помпата отива във вертикална желязна цистерна 1200л. Вторият резервоар на тавана (на около 6м височина) ми трябва за казанчето на тоалетната, за "климатик" и евентуално за още нещо, ако се сетя.
Заради климатика, искам водата на тавана винаги да е максимално студена, затова не искам да вземам вода от голямата цистерна с втора помпа.
Така, че освен два ниворегулатора ще ми трябва и някакъв разпределителен кран, който автоматично да отклонява водата към един от двата резервоара.
Някой може ли да ми препоръча откъде да взема такъв кран?
Вероятно и в двата резервоара ще сложа допълнителни изключватели, а на тавана и безопасен преливник към улуците. Още не съм съчинил цялата схема и ако някой има съвет за схемата ще съм му благодарен.
ivan_v - специалист
Идеята за ползване на ниворегулатор от пералня е добра. Има такива с две нива ( от пералня с функция 1/2 ), като единия контакт може да се ползва за ниско ниво в цистерната , а другия за високо. Ниворегулатора работи с налягането на въздуха създадено от изкачващата се вода т.е трябва да на високо. С малко заиграване с обемите на въздушната и водната камери може да се постигнат желаните нива на включване и изключване.
Моля, някой да провери верността на схемата,защото не съм я пробвал!

Прикачен файл

IMG_7138.JPG
lov - майстор
Точно така е свързването.
Същото изпълнение съм го правил преди много години само че на обратния принцип да изпразва едни кондензни резервоари. Там от зор защото поради високата температура нямаше как да се топне нищо вътре като полпавъци. Та дори освен с позициониране по височината на регулатора ги разбъзиквах и самите тях за да мога да постигна по голяма разлика на превключване между двете нива.
Ползвах от нашенските перални перла и никакви проблеми дори не си спомням докато напуснах фабриката да се е налагало да се пипа нещо после по тях. Контактите им държат доста голям ток. В схемата на пералнята нагревателя директно се захранва и нагревателя. А в случая с това междинно контакторче шанса да залепне някоя пъпка е много малък. Тоест надежноста е доста висока.
Hoвoceлckи - майстор
lov написа:
А маркучето ... Можеш просто да го пуснеш да си виси в бидоня през дупка в капака.Само трябва да достига до водата.
[-X Не да плава. Трябва да е фиксирано все пак. Ако се издига при с повишаване на нивото, в него няма да се създаде нужното налягане. Препоръчвам, на който реши да ползва такъв пресостат, да не бърза да врътка винтчетата (които би трябвало да са фиксирани с боя) ... за да не се вкара в непредвиден филм :)
Пералните преливаха обикновено при попадане на перилен препарат в "камбанката" ... (имаше "такива" праховè по едно време :) ) Самият пресостат никога не е давал фира ( в моята практика; отварял съм няколко набедени, но всичко им е било "шест").
Последна промяна от Hoвoceлckи на съб апр 23, 2016 11:25 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
Може би е хубаво че направи това доуточнение щот аз си го знам по подразбиране :) . Исках само да кажа че не е нужно да се дупчи бидона от страни и да се слага щуцер щото си е една кръпка на доста голям съд и по добре да я няма а и по лесно ще може да си оправи нивата. А понеже днеска се разправях с една резачка по точно със филтъра в резервоара ми идва на идея че същия може да се ползва за тази цел. Нали е с тежест вътре така хем да тежи и да изпъва маркучето но и ще варди от боклуци. Бе направо си плаче за тая работа в место да се слагат разни други тежести :)
Duke_BG - специалист
пресен опит с пресостат от пералня :

нанизах оригиналната "камбанка" на PVC тръба (влезе трудно с много "благословии" )

тръбата пъхнах отгоре в бидона докато чуя че цъка първа и втора степен измерих колко трябва да подрежа тръбата, подрязах я и я закрепих неподвижно защото при пълнене се опитва да се усуче и да плува.

използвах нормално затворения контакт на втора степен за да прекъсвам нулата във веригата на бутон "стоп" на контактора на помпата.


засега работи без грижи ( седмица)
  • 1
  • 2

Тема "Схема за свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: